Autosuv.sk

Veterány

Beskyd Rallye Turzovka - Memoriál Ladislava Dlhopolčeka

Tento rok to bol jubilejný 25. ročník. A ako som to videl ja spoza objektívu fotoaparátu??
Beskyd Rallye Turzovka - Memoriál Ladislava Dlhopolčeka

Streda

Išiel sa len prológ po uliciach Žiliny na Hlinkovo námestie. Na trati mám svoje obľúbené miestečko, kde je v pozadí krásna stará budova, ale stále tam behajú chodci a kazia zábery. Nevadí. Asi 20 účastníkov zablúdilo a prichádza sprava, to sú teraz super fotky. Na námestí fotka cez zábradlie, pre dnešok stačilo.

Štvrtok

Ráno cvaknem hotel, kde sídlime dve noci. Vyrážame smer Zázrivá a ďalej najchladnejšia dedina na Slovensku, Oravská Lesná s prekrásnym kostolom.

Kulinárske hody nás čakajú v skanzene vo Vychylovke. Kuchári upiekli všetko od mäsa, čo sa dá zjesť. Od bravčového kolena cez kuracinku, morku, a aj malá svinka sa obetovala. Ešte cvakám autíčka v zatáčke s horami v pozadí. A hurá, do Krásna nad Kysucou, dať si kávičku. Je 17 hod. a sme naspäť v Žiline.

Piatok

Ideme smer Rajec. Vyrážam prvý, vyštverám sa na nadjazd a fotím autá podo mnou, tie tiene, ktoré hádžu, sú famózne!! Stálo to za to, dať sa pripekať slniečkom! Trať z Rajca cez Pružinu je bombová, čakajú nás super výhľady, ide sa hore dole, samé zatáčky, skrátka šoférske nebíčko.

Prešli sme Púchov a znova na nás čakajú zakruty, pokiaľ sa vyvezieme do lyžiarskeho strediska Kohútka. Tam natlačíme do seba 4 buchty alebo super rezeň. To je príčina,  prečo som zas na pretekoch pribral 2 kg.

Dole fotím krásne staré autá v pozadí so zjazdovkou. Ešte na nás čaká v Karolínke vrchárska pizza - frgál, tú máme na olovrant. Keď zdoláme posledných 50 km, sme konečne v cieli na Bezruči, kde nás čaká tradičná večerná tombola a tančeky. Vyhral som 4 ceny, ale celú výhru sme tam do rána predegustovali - vyslopali.

Sobota

Ide sa klasicky do Turzovky. Vyrážam dopredu, striehnem na prvé autá pred kaplnkou v Klokočove. Tam sa napĺňa ďalšia tradícia zrazu v Beskydách. Začína pršať a leje až do nedele!!! Ešte som si stihol pozrieť kamarátovu výstavu fotiek a pádlujem v daždi pred prekrásnu drevenicu do Olešnej.

Prešlo asi 20 autíčok, a potom „ticho po pěšině“. Zvyšní účastníci zájazdu to zobrali rovno do Turzovky do požiarnej zbrojnice na guláš. Ale som im ponadával... Mokol som tam jak puk a oni si bruchá napchávajú. Prši, prší. Ešte sa nejako dostať naspäť do Bezruča, pobaliť, zobrať ceny a v nedeľu domov.

Nedeľa

Ráno nás čaká prekvapenie, tam, kde sa tancuje a odovzdávajú ceny, tečie riečka. Neprší, padajú motúze. Posledné foto je záber, koľko vody si väčšina účastníkov zobrala domov. Hurá a už sa tešíme, ako zmokneme o rok!!

Foto a text: Marián Bazala

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní