Autosuv.sk

Veterány

ZÁHORÁCKA VETERÁN RALLYE, memoriál Jána Vépyho

Pozrite si vydarenú veteránistickú akciu pohľadom Mariána Bazalu.
ZÁHORÁCKA VETERÁN RALLYE, memoriál Jána Vépyho

Keď som si vyberal na sobotu akcie, mal som veľa možností. Nová Baňa nevyhrala, nebol tam stánok s langošmi ako minulý rok, tak by to nebola dobrá voľba. V Malackách som bol už viackrát, tak som nechal poháre kamarátom, "Paštikárom". Vyhral 33. ročník Záhoráckej VETERÁN RALLYE.

Dobre som vybral. Stretlo sa nás tam do 27 automobilov a asi 26 motocyklistov. Keďže bol obmedzený rok výroby, nesmrdel mi pri fotení žiadny dvojtaktný dederonec, a aj počet áut VB bol nula. Aspoň som nemusel počúvať sirénu, s ktorou ma nemenovaná Maja plašila 20 kilometrov.

Staruškovia - stroje aj piloti boli krásni, kvalitní. Moja posádka v zložení 4 ks "Bazaliek a Kóňoviek" skoro nestihla štart, vnučky objavili jarmok a kolotoče. Našťastie to len tak-tak stihli, pilotka poriadne šliapla na plyn, vyhnala sadze z výfuku a vyhrala jazdu zručnosti!

Dvojročná Noemka sa naučila ovládať špeciálne tlačidlo pred spolujazdcom, ktoré je určené na ovládanie klaksóna spolujazdcom. Áno, toto bola tá posádka, čo v sobotu najviac trúbila po celom Záhorí. Slniečko, krásna pohoda, tak vyrážame na trať. Prepletáme sa po zvlnenej krajinke a je nám fajn.

Zastavuje sa až v Kopčianskom žrebčinci s bohatou minulosťou a možno aj so svetlou budúcnosťou. Po hodinovom oddychu smerujeme naspäť do Petrovej Vsi k môjmu obľúbenému bodu každej veteránskej akcie, k obedu. Tetušky z družstevnej reštaurácie sa vytiahli. Takú výbornú polievku s pečeňovými haluškami som už dávno nejedol. Už len presun na námestie a vyhlásenie výsledkov. Pohár si odnášal každý a ja udeľujem pohár usporiadateľom. Zažil som malú komornú super akciu!! Len tak ďalej!!

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní