Autosuv.sk

Novinky SUV

ABT zdvihlo výkon Cupry Formentor

Okrem výkonu a krútiaceho momentu upravila spoločnosť ABT aj podvozok.
ABT zdvihlo výkon Cupry Formentor ABT

Cupra Formentor je prvým samostatným modelom španielskej značky Cupra. SUV, ktoré sa môže pochváliť výkonom 228 kW a krútiacim momentom 400 Nm, sme už vyskúšali v našom teste. Na vyladení podvozku sa podieľal Mattias Ekström, bývalý jazdec série DTM, kde pretekal za tím ABT Sportsline. V súčasnosti preteká v elektrickej sérii Extreme E, kde háji farby stajne ABT Cupra XE. Takéto previazanie spoločnosti ABT a značky Cupra si priam pýtalo, aby sa spolupráca ukázala aj na sériových autách. ABT je najväčším úpravcom vozidiel Audi a Volkswagen. V minulosti už ABT vylepšilo Cupru Ateva a teraz si posvietilo práve na model Formentor.

Zrýchli ako Porsche Boxter GTS

Benzínový motor 2,0 TSI produkuje teraz pod kapotou Formentoru výkon 272 kW a krútiaci moment 450 Nm. Navýšenie výkonu sa ukázalo pri akcelerácii z 0 na 100 km/h. Formentor to teraz zvládne ešte o 0,3 s rýchlejšie a s časom 4,6 s sa môže porovnávať napríklad s Porsche Boxster GTS s manuálnou prevodovkou. Koncom prvého štvrťroku ponúkne ABT pre Formentor aj nový výfukový systém, koncovka výfuku bude mať priemer až 102 mm.

Nižší podvozok a nové kolesá

Úpravy sa dotkli aj podvozku. Formentor dostal nové pružiny, ktoré sú dostupné aj v kombinácii s aktívnym podvozkom. Vozidlo je pritlačené o 35 mm nižšie k asfaltu. Na fotografiách môžeme vidieť aj 20-palcové kolesá ABT Sport GR s čiernym matným vzhľadom. 

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní