Autosuv.sk

Novinky SUV

Alfa Romeo Giulia a Stelvio prešli modernizáciou

Zmeny sú v tomto prípade kozmetické a nevyžadovali ruku plastického chirurga.
Alfa Romeo Giulia a Stelvio prešli modernizáciou

Alfa Romeo dopriala svojim modelom Giulia a Stelvio "omladzujúcu kúru". Nešlo o žiadny zásadný zásah v podaní plastického chirurga, ale len o jemnú úpravu vzhľadu. Stelvio a Giulia dostali modernejší dizajn po vzore menšieho a novšieho modelu Tonale.

Vidieť to môžeme najmä na predných svetlometoch s technológiou full LED Adaptive Matrix. Upravený vzhľad má aj trojuholníková predná maska a spodné otvory pre nasávanie vzduchu v prednom nárazníku.

Nové sú aj zadné svetlomety, ale pre Giuliu a Stelvio nezvolili dizajnéri rovnaké riešenie. Nová Giulia má koncové svetlá s priehľadnou povrchovou úpravou, zatiaľ čo u modelu Stelvio sú svetlá v dymovom prevedení s lesklou čiernou úpravou.

Vo vnútri sa prejavila modernizácia ešte skromnejšie. Novinkou je akurát 12,3-palcový TFT displej, ktorý preberá funkciu prístrojového panela. Ponúka tri rôzne zobrazenia Evolved, Relax a Heritage. Zaujímavé je najmä zobrazenie Heritage, ktoré je inšpirované ikonickými modelmi šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov. Vyznačuje sa detailami, akými sú obrátené čísla na konci rýchlomeru.

Spolu s modernizovanými modelmi prichádza aj špeciálna edícia Competizione. Vychádza z výbavy Veloce a je dostupná so všetkými motorizáciami. Odlišuje sa sivým matným odtieňom Moon Light v kombinácii s červenými brzdovými strmeňmi. Vo vnútri nechýba kožou čalúnená palubná doska a sedadlá s červeným prešívaním. Výbavu dotvárajú zatmavené okná a logo Competizione na bokoch a predných opierkach hlavy.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní