Autosuv.sk

Novinky SUV

Alfa Romeo Milano chce vyniknúť jazdnými vlastnosťami

Dôraz na jazdné vlastnosti kládli konštruktéri v prípade najvýkonnejšej verzie Veloce.
Alfa Romeo Milano chce vyniknúť jazdnými vlastnosťami

Značky patriace koncernu Stellantis postupne prichádzajú so svojou verziou malého crossoveru. Najnovším prírastkom je Alfa Romeo Milano, ktoré je odpoveďou talianskej značky na modely Citroen C4, Jeep Avenger a Peugeot 2008. S týmito modelmi má spoločnú techniku aj rozmery.

Alfa sa chce okrem vzhľadu odlíšiť od koncernových súrodencov najmä jazdnými vlastnosťami. Keďže pohonom a výkonom sa pri rovnakej technike odlíšiť nedokáže, tak sa konštruktéri sústredili na zníženie hmotnosti a jej lepšie rozloženie. Kľúčom v tomto ohľade bolo naladenie podvozka a riadenia. Podvozok je nižší, má tuhšie stabilizátory a riadenie je s pomerom 14:1 veľmi priame. Toto platí pre verziu Veloce.

Na trh sa dostane s hybridným aj čisto elektrickým pohonom. Hybridný model "Ibrida" sa spoľahne na spaľovací motor s objemom 1,2 l s výkonom 100 kW, ktorému pomôže malý elektromotor s výkonom 21 kW vstavaný v 6-stupňovej dvojspojkovej prevodovke. Ide o 48V mild hybridnú techniku, ktorú už dlhšie poznáme. V tomto prípade bude k dispozícii aj s pohonom všetkých kolies a môže tak konkurovať Jeepu Avenger.

Alfa Romeo Milano "Elettrica" poskytne vďaka batérii s kapacitou 54 kWh dojazd 410 km. Slabšia verzia disponuje elektromotorom s výkonom 116 kW, silnejšia Veloce ponúkne výkon 179 kW.

V interiéri nás neprekvapuje použitie dvoch 10,25-palcových displejov. Dizajnéri ich zapracovali retro spôsobom. Displej pred vodičom má "budíkový tvar" a stredový displej zas nie je položený na palubnej doske, ale je do nej zapracovaný.

Alfa Romeo spustí predaj modelu Milano najskôr na domácom talianskom trhu a v priebehu nasledujúcich mesiacov sa objaví aj v ďalších európskych krajinách.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní