Autosuv.sk

Novinky SUV

Alfa Romeo predstaví nový elektromobil Milano v apríli

Elektrický crossover spoznáme o pár týždňov, lepšiu predstavu o dizajne nám dáva zverejnená fotografia maskovaného modelu.
Alfa Romeo predstaví nový elektromobil Milano v apríli

Ponuka nových modelov značky Alfa Romeo nie je zrovna bohatá. Okrem Gulie a SUV modelov Stelvio a Tonale nemá už v ponuke nič. Talianska automobilka však pracuje na postupnom rozšírení ponuky a už v apríli ju obohatí o nový model Milano.

Pôjde o najmenšie vozidlo v ponuke s dĺžkou 4,2 m, veľkosťou tak bude porovnateľné s koncernovým súrodencom Jeepom Avenger. Milano v súčasnosti podstupuje poslednú fázu testov pred jeho predstavením.

O pohon crossoveru Milano sa postará elektromotor pravdepodobne s výkonom 115 kW. Rovnakú techniku používajú viacerí koncernoví súrodenci a bolo by prekvapením, keby sa neobjavila aj pod kapotou Milana. Dojazd vozidla sa bude vďaka batérii s kapacitou 54 kWh pohybovať okolo 400 km.

Okrem elektrického pohonu bude k dispozícii aj benzínový spaľovací motor s mild hybridnou technikou. Hlavnú úlohu v tomto prípade zohrá trojvalec 1,2 PureTech. Všetko podstatné sa dozvieme 10. apríla v rámci svetovej premiéry.

Tagy

Pokračovať v čítaní