Autosuv.sk

Novinky SUV

Alfa Romeo prináša limitované edície modelov Giulia a Stelvio

Alfa Romeo si pripomína úspech na Mille Miglia špeciálnymi modelmi Giulia a Stelvio.
Alfa Romeo prináša limitované edície modelov Giulia a Stelvio

Po slušnom umiestnení modelu RL v prvom ročníku „najkrajších pretekov na svete“ Mille Miglia prišiel v roku 1928 na scénu 6C 1500 Super Sport (Mille Miglia Speciale). Piloti Giuseppe Campari a Giulio Ramponi ovládli preteky Mille Miglia, ktoré sa jazdili od 31. marca do 1. apríla. Po maratóne 1621 km dorazilo do cieľa len 40 z 82 štartujúcich.

Víťazné vozidlo dokončilo preteky za 19 hodín, 14 minút a 5 sekúnd pri priemernej rýchlosti 84,128 km/h. Pre Alfu Romeo to bolo prvé zo série 11 víťazstiev v Mille Miglia. A práve prvý úspech na Mille Miglia si pripomína Alfa Romeo špeciálnou edíciou modelov Giulia a Stelvio.

Giulia a Stelvio Quadrifoglio Super Sport  sa na trh dostane len vo veľmi limitovanom počte 275 a 175 kusov. Od "obyčajných verzií" Giulia QV a Stelvio QV sa nebudú líšiť výkonom a rovnako sa spoľahnú na twin-turbo motor V6 s objemom 2,9 l a s výkonom 520 k.

Obe autá budú dostupné s červeným lakovaním Etna Red alebo s čiernou metalízou Vulcano Black, Giullia navyše aj v bielej farbe Alfa White. Konštruktéri nešetrili na materiáloch z uhlíkových vlákien a vidieť ich môžeme na streche a spätných zrkadlách. Za päťlúčovými hliníkovými kolesami sú viditeľné čierne brzdové strmene. Súčasťou výbavy sú Full-Led matrix svetlá.

Vo vnútri zvýrazňujú športovosť opäť materiály z uhlíkových vlákien tentokrát v červenom 3D vyhotovení. Na opierkach hlavy je vyšívané logo "Super Sport". Zmenou prešlo logo štvorlístka, ktoré je tradičné pre modely Quadrifoglio. V tomto prípade sa zmenila farba z bielej na čiernu.

Cena tejto špeciálne edície bude štartovať okolo 95 000 eur (Giulia), resp. 105 000 v prípade modelu Stelvio.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní