Autosuv.sk

Novinky SUV

Veloce Ti je nová verzia Alfa Romeo Stelvio. Štýlom kopíruje Stelvio Quadrifoglio

Športovejší vzhľad, ale pod povrchom civilné auto na každý deň. Tento recept dnes dobre funguje a vedia to aj v Alfe Romeo
Veloce Ti  je nová verzia Alfa Romeo Stelvio. Štýlom kopíruje Stelvio Quadrifoglio

Alfa Romeo rozširuje ponuku svojho SUV Stelvio o novú verziu Veloce Ti. V princípe ide o populárne riešenie, keď sa dizajnom pripodobní výkonnému Stelviu Quadrifoglio, zároveň však zostane civilnejším autom, ktoré osloví širšiu skupinu záujemcov. Stelvio Veloce Ti sa výkonnému Quadrifogliu pripodobňuje novým nárazníkom vpredu aj vzadu, difúzorom a športový vzhľad dotvárajú aj nové 21-palcové kolesá.

V ponuke benzín aj nafta 

Zatmavené okná sú lemované tmavými lesklými lištami, výnimočnosť modelu zdôrazňujú aj emblémy "Veloce Ti". Vo vnútri nechýbajú športové sedadlá, potiahnuté kožou Alcantara ani prvky z uhlíkových vlákien. Na výber sú dve pohonné jednotky, spojené s 8-stupňovou automatickou prevodovkou. Silnejší benzínový motor s objemom 2,0 l poskytuje výkon 209 kW a slabší naftový agregát s objemom 2,2 l produkuje výkon 156 kW.

Asistenčné systémy

Modelový rok 2021 vozidiel Stelvio a Giulia dostali pokročilé asistenčné systémy autonómneho riadenia 2. stupňa. V praxi to znamená, že pod dohľadom šoféra si vozidlo udržuje odstup od ostatných, udržuje sa v strede jazdného pruhu pri nízkych rýchlostiach v kolónach aj pri jazde po diaľnici. Okrem toho kontroluje slepý uhol a únavu vodiča. 

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní