Autosuv.sk

Novinky SUV

Audi predstaví v Šanghaji elektrické SUV Q2L e-tron a druhú generáciu modelu Q3

Okrem ukážky nových modelov sa pozrie Audi aj do budúcnosti prostredníctvom autonómneho konceptu AI:ME.
Audi predstaví v Šanghaji elektrické SUV Q2L e-tron a druhú generáciu modelu Q3

Okrem ukážky nových modelov sa pozrie Audi aj do budúcnosti prostredníctvom autonómneho konceptu AI:ME.

Na autosalón v Šanghaji si Audi pripravuje hneď niekoľko noviniek. Jednou z nich je Audi Q2L e-tron. Už samotný názov prezrádza, o aké vozidlo pôjde. Nový model bude vychádzať z Audi Q2. Písmeno L naznačuje, že bude dlhšie a názov e-tron dáva tušiť elektrický pohon. Nové elektrické SUV je určené výlučne pre čínsky trh, ktorý je pre Audi najdôležitejší na svete. Od modelu Q2 bude dlhšie o 33 mm. O pohon sa postará elektromotor s výkonom 100 kW, umiestnený na prednej náprave. Maximálny krútiaci moment dosiahne hodnotu 290 Nm. Batéria s kapacitou 38 kWh umožní vozidlu dojazd 265 km podľa meraní, uskutočnených v súlade s tamojšími predpismi. S výrobou Audi Q2L e-tron sa začne v Číne ešte koncom tohto roku a na cesty sa dostane začiatkom budúceho. 

Ďalšou novinkou je druhá generácia Audi Q3, bude vyrábaná pre lokálny trh tak isto v Číne. Nemecká automobilka v tomto prípade sľubuje technológie, prevzaté z drahších a väčších súrodeneckých modelov. Očakávať tak môžeme interiér s tradičnými Audi displejmi a chýbať nebudú ani moderné asistenčné systémy. O pohon sa postará trojica štvorvalcových motorov s výkonom od 110 do 162 kW. 

Audi AI:ME

Značka so štyrmi kruhmi sa pozrie v Šanghaji aj smerom do budúcnosti vďaka konceptu Audi AI:ME. Kompaktné vozidlo má ponúknuť bohatý vnútorný priestor, futuristický interiér a jeho šofér sa môže spoľahnúť na autonómne riadenie štvrtého stupňa. Volant teda ostane zachovaný (na rozdiel od konceptov s autonómnym riadením piateho stupňa) a môžeme predpokladať, že sa bude dať skryť do palubnej dosky, aby mohla posádka v čase autonómnej jazdy lepšie využiť vnútorný priestor. Tvar vozidla zatiaľ odhaľujú iba prvé skice. Viac sa dozvieme po oficiálnej premiére.

Audi AI:ME

Tagy

Pokračovať v čítaní