Autosuv.sk

Novinky SUV

Audi predstavilo modely Q5 a SQ5 Sportback

Ponuku modelového radu Q5 dopĺňajú nové vozidlá s karosériou SVU Coupé. Elegantnejší vzhľad prináša menej miesta pre posádku vzadu, ale lepšiu aerodynamiku.
Audi predstavilo modely Q5 a SQ5 Sportback

Audi rozširuje ponuku SUV Coupé o v poradí tretí model. Po vozidlách Q3 Sportback a e-tron Sportback prichádza na scénu Q5 Sportback a rovno aj jeho výkonnejšia verzia S5 Sportback. Na prvý pohľad sa Sportback od Audi Q5 líši smerom dozadu klesajúcou strechou. Prejavuje sa to na vnútornom priestore, keď posádka vzadu má o 16 mm menej miesta pre hlavu a s kapacitou 510 l je zmenšený aj kufor o 40 l. Výhodou zmeneného tvaru karosérie je na druhej strane lepšia aerodynamika vozidla. 

Motory

Na začiatku sa Audi Q5 spoľahne na tri motory. Základnou motorizáciou je naftový štvorvalec 2,0 TDI s výkonom 150 kW. Motor je elektrifikovaný, disponuje štartér-generátorom a 12 V sieťou. Rovnako elektrifikovaný je aj objemnejší diesel 3,0 TDI, spolieha sa však na 48 V sieť. Ponúka vyšší výkon 210 kW a za zmienku stojí hlavne krútiaci moment 620 Nm. Na rozdiel od ostatných motorov v ponuke, ktoré spolupracujú so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou je spárovaný s 8-stupňovou automatickou prevodovkou. Tretím motorom v ponuke je benzínový agregát 2,0 TFSI s výkonom 195 kW. Rovnako ako naftové motorizácie využíva mild hybridnú techniku. Neskôr bude paleta pohonných jednotiek rozśírená o ďalšiu verziu motora 2,0 TDI.

Interiér sa od modelu Q5 nemá prečo líšiť a jeho dominantným prvkom ostáva dvojica displejov. Infotainment sa ovláda prostredníctvom dotykového displeja s uhlopriečkou 10,1-palca, digitálny prístrojový panel sa môže pochváliť uhlopriečkou 12,3-palca. Okrem základného podvozku bude k dispozícii aj vzduchový podvozok, nastaviteľný v rozsahu 60 mm.

Audi SQ5 Sportback

Najsilnejším verziou v ponuke sa logicky stane SQ5 Sportback. Pochváli sa motorom 3,0 TDI s výkonom 251 kW a s krútiacim momentom 700 Nm, ktorý je dostupný od 1 750 do 3 250 otáčok. Na rýchlosť 100 km/h zrýchli v priebehu 5,1 s a dosiahne maximálnu rýchlosť 250 km/h.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní