Autosuv.sk

Novinky SUV

Audi ukázalo svoje nové SUV Q8

Audi ukázalo nielen piatu a zároveň poslednú epizódu Q8 Unleashed, ale konečne predviedlo aj svoju očakávanú novinku, Audi Q8.
Audi ukázalo svoje nové SUV Q8

Audi ukázalo nielen piatu a zároveň poslednú epizódu Q8 Unleashed, ale konečne predviedlo aj svoju očakávanú novinku, Audi Q8.

Audi Q8 bolo oficiálne predstavené v Číne. Aspoň pre základnú predstavu je dobré vedieť, že od sesterského modelu Q7 je širšie, kratšie a nižšie. V rámci vnútorného priestoru má novinka patriť medzi najpriestrannejšie vo svojej triede. Štýlové SUV chce zaujať svojím vzhľadom, či vonkajšou "svetelnou šou", ktorú si majiteľ vďaka aplikácii myAudi môže kedykoľvek pozrieť zvonku. 

Audi však v tlačovej správe vyzdvihuje terénne vlastnosti. Chýbať nemôže stály pohon všetkých kolies quattro, srdcom ktorého je mechanický medzinápravový diferenciál. Štandardne rozdeľuje krútiaci moment v pomere 40:60 v prospech zadnej nápravy, ale v prípade potreby vie väčšinu z neho presmerovať na nápravu s lepšou trakciou. V ľahkom teréne sa Audi Q8 chce oprieť aj o vyšší podvozok so svetlou výškou 254 mm, krátke previsy karosérie a asistent pre zjazd z kopca. K dispozícii bude aj príplatkový vzduchový podvozok s možnosťou zmeny svetlej výšky v rozsahu 90 mm. Za príplatok ponúkne Audi aj natáčanie zadných kolies. Tie sa môžu vychýliť až o 5 stupňov.

Audi Q8
Audi

O motoroch sme sa z prvej tlačovej správy veľa nedozvedeli. Audi Q8 bude využívať mild hybridnú technológiu. V praxi to znamená prídavný elektromotor (alternátor a štartér v jednom), spojený s motorom prostredníctvom remeňa. Počas brzdenia dokáže rekuperovať až 12 kW energie a uložiť ju v malej Li-ion batérii. Tá môže byť následne využitá počas dlhej jazdy na voľnobeh s vypnutým motorom a časť z nej minie aj štart stop systém aktívny do 22 km/h.
 

Audi Q8
Audi

Interiér nás ničím zásadným na prvý pohľad neprekvapil. V tme bude všetko dôležité vo vnútri svietiť, s cieľom zanechať čo najlepší dojem. V Audi Q8 nechýba digitálny prístrojový panel a ďalšia dvojica veľkých displejov nad stredovým tunelom. Vrchným sa ovláda infotainment a navigácia, spodný je určený pre ovládanie klimatizácie. Chýbať nemôže ani hlasové ovládanie. Stačí sa ozvať so správnym príkazom "Som hladný" a Audi už vyhľadá najbližšie reštaurácie. Podstatnou správou pre nás zatiaľ je, že Audi Q8 nie je určené len pre Čínu, ale dostane sa aj do Európy. Stane sa tak už v najbližších mesiacoch, navyše bude vyrábané v Bratislave.

Audi Q8 (15 obrázkov v galérii)

Tagy

Pokračovať v čítaní