Autosuv.sk

Novinky SUV

Audi už nebude vyvíjať nové spaľovacie motory

Súčasné motory sa ešte dočkajú vylepšení, novú generáciu už Audi neplánuje.
Audi už nebude vyvíjať nové spaľovacie motory

Spaľovací motor neskončí zo dňa na deň, ale tlak na emisie a elektrifikáciu vozidiel je vysoký. Len nedávno sme informovali o pláne budúceho zákazu predaja nových benzínových a naftových motorov v Európskej únii. Teraz prichádza informácia od Audi, ktoré už neplánuje vyvíjať novú generáciu TFSI a TDI motorov. Tie súčasné sa ešte dočkajú vylepšení, aby splnili prísnejšiu normu Euro 7, ktorá by mala začať platiť v roku 2025. 

„Už nebudeme vyvíjať nový spaľovací motor, ale prispôsobíme naše súčasné spaľovacie motory novým emisným smerniciam,“ povedal šéf Audi, Markus Duesmann, pre nemecký portál Automobilewoche. Duesmann ďalej upozornil, že prísnejšia emisná norma Euro 7 je po technickej stránke obrovskou výzvou, na druhej strane však bude mať len malý prínos pre životné prostredie.

Ústup Audi od spaľovacích motorov nie je veľkým prekvapením. Nemecká značka vo veľkom elektrifikuje a zo svojich najdôležitejších modelov plánuje spraviť elektromobily. Nedávno sme v rovnakých súvislostiach informovali aj o kórejskej značke Hyundai. Tá zatiaľ ukončí len vývoj nových naftových motorov, keďže benzínové potrebuje ako súčasť hybridov a plug in hybridov.

Tagy

Pokračovať v čítaní