Autosuv.sk

Novinky SUV

Autosalón Bratislava: Pozrite si chystané automobilové novinky

Termín konania autosalónu v Bratislave sa blíži a automobilky postupne zverejňujú informácie o vystavovaných novinkách. Na stránke organizátora autosalónu boli už potvrdené niektoré vystavované vozidlá. Vybrali sme z nich tie najzaujímavejšie pre slovenský trh.
Autosalón Bratislava: Pozrite si chystané automobilové novinky

Termín konania autosalónu v Bratislave sa blíži a automobilky postupne zverejňujú informácie o vystavovaných novinkách. Na stránke organizátora autosalónu boli už potvrdené niektoré vystavované vozidlá. Vybrali sme z nich tie najzaujímavejšie pre slovenský trh.

Audi A8 a A7

Audi A8 zdroj: Audi

Moderné technológie a luxusné prevedenie sa spája vo vlajkovej lodi značky Audi. Na vyskúšanie moderných asistenčných systémov a autonómnej jazdy tretieho stupňa nie je na výstave priestor (autonómne riadenie tretieho stupňa nie je zatiaľ na Slovensku ani povolené), určite si však nenechajte ujsť moderný interiér. V tomto prípade je jedno, či si sadnete za volant modelu A7 alebo A8.

Citroen C4 Cactus a C3 ELLE

Citroen C4 Cactus zdroj: Citroen

Keď prišiel Citroen C4 Cactus na trh, tak rozvíril vody svojím odvážnym dizajnom. Bol pomerne výstredný, a tak bol aj prijímaný verejnosťou. Niekomu výstrednosť jednoducho vadí a niekto ju zas miluje. Najnovšia modernizovaná verzia dostala trochu civilnejšiu tvár a Citroen sa týmto krokom zrejme snaží osloviť širšiu verejnosť. Najmä ženskú časť návštevníkov chce francúzska automobilka nalákať na limitovanú verziu Citroenu C3 ELLE. Názov odkazuje na partnerstvo medzi automobilkou a módnym časopisom Elle. Vo vnútri, ale aj vonku zaujme doplnkami v kontrastnej ružovej farbe Cherry Pink.

Honda CR-V

Honda predvedie v slovenskej premiére model Civic, ale pre väčšinu fanúšikov značky nejde o neznámy model. O niečo novší je z tohto pohľadu modernizovaný Jazz s novým benzínovým motorom 1,5 l, ale aj toto vozidlo už jazdí po našich cestách. Najhorúcejšou novinkou v stánku Hondy bude jednoznačne SUV CR-V. Veď svoju európsku premiéru absolvovalo len pred mesiacom na autosalóne v Ženeve.

Hyundai

Hyundai Santa Fe zdroj: Hyundai

Výstavnú plochu automobilky Hyundai rozhodne netreba obchádzať. Nájdete tu takmer celú slovenskú ponuku automobilky vrátane športovo ladeného modelu i30N. Z pohľadu aktuálnosti budú najzaujímavejšími kúskami štvrtá generácia Hyundaiu Santa Fe a elektromobil Kona Electric.

Lada Vesta SW a SW Cross

Lada Vesta SW Cross zdroj: Lada

Značka Lada je v našich končinách dobre známa a postupne sa opäť dostáva do povedomia. V jej ponuke nachádzajú miesto nové modely. Na autosalóne chce zaujať novými verziami modelu Vesta, konkrétne karosériou kombi (Vesta SW) a verziou, vyzbrojenou plastovou ochranou pre jazdu v ľahkom teréne Vesta SW Cross.

Lexus RX-L

Lexus RX L zdroj: Lexus

Príjemne nás prekvapil Lexus, ktorý prinesie na autosalón svoju stále horúcu novinku RX-L. Model, vychádzajúci z Lexusu RX, bol síce predstavený ešte koncom minulého roka v Los Angeles, ale premiéru v Európe absolvoval len nedávno na ženevskom autosalóne. "L" v názve znamená, že ide o predĺžený model, ktorý odvezie až 7 osôb.

Maserati

Maserati Ghibli GranLusso zdroj: Maserati

V tomto prípade rozhodne nejde o "ľudovú" značku, ktorá by sa na Slovensku masovo predávala, ale v poslednom čase sa začína u nás výraznejšie udomácňovať. Svojich fanúšikov chce potešiť vystavením SUV Levante GranSport a modelom Ghibli GranLusso.

Mercedes

Mercedes AMG Project ONE
Mercedes AMG Project ONE (Mercedes)

Najdrahšie a najrýchlejšie auto bude vystavené v stánku Mercedesu, ktorý tradične v Bratislave spĺňa kritériá, hodné popredných svetových autosalónov. Cena sériového modelu AMG Project ONE sa má pohybovať okolo 2,3 milióna eur. Vystavený funkčný prototyp býva vo väčšine prípadov ešte drahší. Zrýchlenie z 0 na 200 km/h za niečo vyše šesť sekúnd je skutočne impozantné, rovnako ako ukrytá pohonná jednotka z F1. Šesťvalec s objemom 1,6 l a štvorica elektromotorov poháňa všetky štyri kolesá. Mercedes ešte na autosalóne predvedie novú generáciu triedy A, novú triedu G, ale aj faceliftované modely triedy C a S.

Mitsubishi Eclipse Cross

Mitsubishi Eclipse Cross zdroj: Mitsubishi

Eclipse znamená v preklade zatmenie, ale model Eclipse Cross je skôr východom slnka pre japonskú značku, ktorá dlho čakala na nový model. Mitsubishi si od modelu Eclipse Cross sľubuje zlepšenie predajných čísel. Novinku už môžeme sporadicky stretnúť aj na cestách. Pre mnohých však pôjde o prvé stretnutie s týmto SUV.

Suzuki Swift Sport

Suzuki Swift Sport zdroj: Suzuki

Suzuki Swift Sport bude uvedené na slovenský trh v predvečer autosalónu, takže ráno pri otvorení výstavy už budeme poznať jeho cenu. Športovo ladené mestské vozidlo nedostane brutálne nadupaný motor, ale len "obyčajný" štvorvalec 1,4 l Boosterjet. Vôbec netreba byť sklamaný, v Suzuki to premysleli tým najlepším spôsobom. Hmotnosť stlačená na 970 kg robí aj pri výkone 103 kW zo Swiftu mimoriadne agilné auto.

Toyota Aygo

Toyota Aygo zdroj: Toyota

Novinkou medzi malými mestskými autami bude Toyota Aygo. V tomto prípade nejde o novú generáciu ale o modernizovaný model. Facelift priniesol nielen vonkajšie kozmetické zmeny, ale úpravy sa dotkli aj motora. Litrový trojvalec má mať po novom kultúrnejší chod a disponuje výkonom 53 kW.

Volkswagen Touareg

Volkswagen Touareg zdroj: Volkswagen

Abecedné zoradenie značiek posúva Volkswagen a novú generáciu Touaregu na posledné miesto. V skutočnosti pôjde o jedno z najzaujímavejších vozidiel na výstave. Auto, vyrábané na Slovensku, bolo predstavené koncom marca v Pekingu. V našich končinách vzbudzovalo toto SUV vždy značný záujem, teraz ho posúva na novú úroveň moderný a hlavne luxusný interiér. Aspoň taký sme mali prvý dojem z fotiek a tešíme sa na prvé osobné stretnutie. Medzičasom sme už spoznali aj slovenskú cenu naftovej verzie.

Tagy

Pokračovať v čítaní