Autosuv

Novinky SUV

Bentley modernizovalo aj hybridnú verziu luxusného SUV Bentayga

Hybridná verzia sa v Európe predáva len krátko, a už prichádza jej modernizovaná verzia.
Bentley modernizovalo aj hybridnú verziu luxusného SUV Bentayga Bentley

Bentley Bentayga sa začalo vyrábať v septembri 2015, verzia Hybrid prišla na cesty až pred rokom, a už dnes sa dočkala modernizácie. Luxusné SUV dostalo širšiu prednú masku a nové LED Matrix svetlá, vzadu sa odlíši novým tvarom brzdových svetiel a presunutým EČV. Vo vnútri je novinkou 10,9-palcový displej so "super vysokým" rozlíšením. Súčasťou štandardnej výbavy je bezdrôtové pripojenie Apple CarPlay. Pasažieri vzadu môžu využiť nový väčší tablet na ovládanie vybraných funkcií auta.

Hybridná jednotka sa nezmenila

Nezmenený ostal pohon luxusného plug in hybridu, naďalej sa spolieha na elektromotor a benzínový motor V6 s objemom 3,0 l. Maximálny výkon dosahuje hodnotu 330 kW, krútiaci moment 700 Nm. Na elektrický pohon prejde Bentley na jedno nabitie približne 50 km, údaj však vychádza zo staršieho meracieho cyklu NEDC, a v praxi tak možno očakávať dojazd výraznejšie pod 40 km. Pre luxusné SUV sa to môže zdať veľmi málo a len ťažko možno hľadať príspevok Bentaygy k zelenej mobilite. Bentley reaguje prieskumom, podľa ktorého takmer všetci majitelia Bentaygy Hybrid využívajú elektrický režim a polovica z nich jazdí pravidelne trasy pod 50 km. 

Príde v lete 2021

Využitie elektrického pohonu môže byť riadené aj údajmi z navigácie, ktorá sama rozhodne, kedy sa má vozidlo spoľahnúť výlučne na elektromotor, a kedy aj na šesťvalec. Modernizovaná verzia sa dostane na cesty v lete tohto roku a cena by sa v porovnaní s dosluhujúcim modelom (141 000 eur) mohla mierne zdvihnúť. 

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní