Autosuv.sk

Novinky SUV

BMW iX M60 je najvýkonnejší elektromobil značky

Luxusná vlajková loď nemeckého výrobcu prichádza už v tretej verzii a medzi elektromobilmi BMW sa stavia na vrchol rebríčka.
BMW iX M60 je najvýkonnejší elektromobil značky

Na scénu prichádza najvýkonnejšie elektrické BMW v histórii. BMW iX M60 je v poradí treťou verziou modelu iX. Označenie M60 znamená vysoký výkon 455 kW a maximálny krútiaci moment až 1 100 Nm. Od súrodencov sa iX M60 odlíši aj špecifickým nastavením podvozka.

Na 100 km/h zrýchli v priebehu 3,9 s, maximálna rýchlosť je obmedzená až na 250 km/h. Výkonnejšie elektromotory, poháňajúce všetky štyri kolesá, si vybrali svoju daň na dojazde, ktorý sa podľa cyklu WLTP znížil na 575 km.

Vysoký výkon a presné ovládanie elektrického pohonu všetkých kolies spolu s vysoko citlivým obmedzovačom preklzu kolies na báze aktuátora a technológiou odpruženia, ktorá okrem iného zahŕňa aj M špeciálne vyladené vzduchové odpruženie oboch náprav s automatickou reguláciou svetlej výšky, sa majú postarať o výborné jazdné vlastnosti. Inými slovami vysoký výkon možno presne dávkovať na kolesá a vzduchový podvozok potláča náklony v zákrutách a pozitívne vplýva na komfort posádky.

Okrem techniky sa M verzia odlíši aj viacerými viditeľnými detailami. Na prvý pohľad ju prezradí predná maska so sfarbením Titanium Bronze. Rovnaká farba bola použitá aj pri "M" emblémoch. Poznávacím znakom sú aj modré brzdové strmene, presvitajúce cez 22-palcové kolesá.

Súčasťou štandardnej výbavy sú drahšie materiály v interiéri, laserové svetlá aj balík asistenčných systémov. Slovenský cenník zatiaľ nepoznáme, ale v Nemecku sa predáva s cenovkou od 132 200 eur.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní