Autosuv.sk

Novinky SUV

BMW modernizovalo modely X3 a X4

Vynovené vozidlá sa spoliehajú výlučne na elektrifikované pohony.
BMW modernizovalo modely X3 a X4

X3 mriežka chladiča a predné svetlomety prešli dizajnovými úpravami rovnako ako predný a zadný nárazník, novou grafikou sa chvália aj zadné svetlá. Obličky mriežky chladiča BMW dostali, najmä v hornej časti ostrejšie tvary, sú širšie ako predtým a okolo nich sa nachádza jednodielny rám. Predok modelu X4 je takmer zhodný s BMW X3. Rozlišovacím prvkom sú vypletané obličky mriežky chladiča. Zadná časť nového modelu BMW X4 je na základe viacerých opatrení oveľa čistejšia.

Zjednodušené balíky výbav

Nové modely BMW X3 a BMW X4 dostali stredovú konzolu z nových verzií BMW radu 4. Samostatne stojaca dotyková stredová obrazovka ponúka uhlopriečku s veľkosťou 10,25 palca a štandardne sa dodáva do všetkých vozidiel. Na požiadanie sa dodáva aj verzia s 12,3-palcovou dotykovou obrazovkou.

Štandardná výbava teraz obsahuje športové sedadlá, potiahnuté novou generáciou materiálu Sensatec s novým vzorom Ray a s perforáciou na hlavnej ploche sedadiel ako aj automatickú 3-zónovú klimatizáciu. Pre zjednodušenie a sprehľadnenie konfigurácie sa rozsah balíkov výbavy a doplnkov, dodávaných na požiadanie, zámerne znížil o 30 percent. 

Nárast elektrifikovaných motorizácií

Okrem plug-in hybridnej verzie BMW X3 xDrive30e, ktorá sa vyrába už od decembra, dostanú všetky 4- a 6-valcové motory 48-voltovú mild hybridnú technológiu. Energiu získanú z rekuperácie a uloženú v 48-voltovej batérii možno využiť na extra výkon 8 kW (11 k), ako aj na napájanie 12-voltovej palubnej siete. Na pohon modelov BMW X3 a BMW X4 poslúži paleta siedmich motorov, ktoré pokrývajú rozsah výkonov od 135 kW (184 k) až do 265 kW (360  k).

V ponuke sa nachádzajú tri naftové motory, tri benzínové motory a plug in hybrid s elektrickým dojazdom do 50 km. Plug in hybrid xDrive30e je však výlučne dostupný pre model X3. Všetky motory sa spájajú s 8-stupňovými automatickými prevodovkami Steptronic, špeciálne upravenými podľa vlastností jednotlivých motorov. 

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní