Autosuv.sk

Novinky SUV

BMW modernizovalo rad 2, veľkých zmien sme sa nedočkali

Modernizácia priniesla minimálne množstvo zmien, ktoré sa prejavili len v detailoch.
BMW modernizovalo rad 2, veľkých zmien sme sa nedočkali

BMW predstavilo modernizovaný rad 2. Z pohľadu dizajnu sa nič zásadné nezmenilo a rozdiely nájdeme len v detailoch. Napríklad v prednej časti dostal rám okolo masky chladiča povrchovú úpravu s perleťovým chrómom. Bočné prahy a spodná časť zadného nárazníka teraz nemajú čierne lakovanie, ale sú vo farbe vozidla. V zadnej časti vozidla zas nájdeme vysokolesklú čiernu farbu vložky difúzora, ktorá vytvára kontrastný efekt.

BMW rozšírilo paletu ponúkaných farieb exteriéru na dve základné farby a sedem metalických. Novinkou sú červená Fire Red a sivá Skyscraper Grey. Orem toho si ešte pozorné oko znalca môže všimnúť nový dizajn kolies.

Vo vnútri je BMW 2 vybavené zakriveným displejom, ktorý pozostáva z 12,3-palcového informačného displeja prístrojovej dosky a zo 14,9-palcového stredového ovládacieho displeja. Slúži ako platforma pre vynovené ovládanie BMW iDrive s QuickSelect založené na operačnom systéme BMW Operating System 8.5.

To znamená, že funkcie automatickej klimatizácie, a ak sa nachádza vo výbave, vyhrievania sedadiel a volantu, možno ovládať dotykom na ovládacom displeji, alebo hlasovým príkazom. Na to nadväzuje ďalšie zníženie počtu tlačidiel a ovládacích prvkov v interiéri a zodpovedajúca úprava palubnej dosky. Nové ovládacie prvky na vetracích otvoroch v strede palubnej dosky a na strane vodiča a spolujazdca umožňujú nastavenie smeru prúdenia vzduchu otáčaním a nakláňaním. Zmenou prešiel aj volant so skoseným vencom v spodnej časti.

Portfólio motorov sa nezmenilo a na vrchole ponuky ostáva 3,0-litrový radový šesťvalec s výkonom 275 kW. Okrem toho sú v ponuke ešte tri štvorvalcové motory s výkonom 115 kW, 135 kW a 140 kW. Posledný menovaný je naftový agregát, ktorému pomáha ešte mild hybridná technika dodatočným výkonom 8 kW.

Nový model BMW radu 2 Coupé príde na trh v auguste 2024. Vyrábať sa bude v závode spoločnosti BMW Group v San Luis Potosí v Mexiku, kde vzniká aj nový model BMW radu 3 Sedan so spaľovacími motormi, ako aj s plug-in hybridným pohonom.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní