Autosuv.sk

Novinky SUV

BMW radu 4 prešlo modernizáciou. Spoznali sme kupé aj kabrio

Okrem upraveného vzhľadu prichádza rad 4 aj s bohatšou výbavou.
BMW radu 4 prešlo modernizáciou. Spoznali sme kupé aj kabrio

Nové modely BMW radu 4 Coupé a BMW radu 4 Cabrio dostali výraznejší vzhľad. BMW ľadvinky mriežky chladiča dostali na vnútornej strane sieťovú štruktúru a matný chrómový rám a to v štandardnej výbave, ako aj na vozidlách s voliteľným balíkom M Sport.

Voliteľne si možno objednať adaptívne LED svetlomety s neoslňujúcimi matrixovými diaľkovými svetlami, mestské svetlá a exkluzívne zadné svetlá BMW 4 CSL Laserlight. Do ponuky odtieňov lakov karosérie pribudli nové metalízy zelená Cape York a červená Fire Red. Dodatočný priestor na individualizáciu prináša BMW aj vďaka trom novým 19-palcovým diskom kolies z ľahkej zliatiny v dizajne Y s dvojitými lúčmi.

V interiéri hrá hlavnú úlohu zahnutý displej s uhlopriečkou 21 palcov, ktorý spája do jedného celku prístrojový panel a infotainment. Za veľkou obrazovkou sa skrýva moderná technika v podobe operačného systému verzie 8,5, ktorý prináša väčšie možnosti prispôsobenia obrazovky. Štandardne dodávaný volant aj M kožený volant dostali veniec s plochou spodnou časťou. Do štandardnej výbavy sa teraz dostali aj radiace páčky na volante.

Ponuka motorov pre nové modely BMW radu 4 Coupé a BMW radu 4 Cabrio obsahuje tri benzínové a tri naftové motory. Výkonný šesťvalcový benzínový motor (M440i xDrive 3,0 l, 275 kW) a šesťvalcový naftový agregát (M440d xDrive, 3,0 l, 250 kW) pre modely M Performance dopĺňa ďalší radový šesťvalcový naftový motor (430d xDrive, 3,0 l, 210 kW) a naftový štvorvalec (420d, 2,0 l, 140 kW), ako aj dva benzínové štvorvalce (420i 2,0 l, 135 kW a 430i, 2,0 l, 180 kW) s technológiou BMW Twin Power Turbo.

Všetky radové šesťvalcové motory a štvorvalcový naftový agregát dopĺňa 48 V mild hybridná technológia, ktorá zvyšuje výkon systému o 8 kW. Všetky motory štandardne spolupracujú s osemstupňovou prevodovkou Steptronic Sport. Výkon sa v závislosti od modelu prenáša na vozovku prostredníctvom klasického pohonu zadných kolies, alebo inteligentného systému pohonu všetkých kolies BMW xDrive.

Oba modely sa vyrábajú v závode spoločnosti BMW Group v Dingolfingu. Na trh prídu v marci 2024. Najdôležitejšie predajné trhy: USA, Nemecko a Čína.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní