Autosuv.sk

Novinky SUV

BMW radu 7 môže jazdiť na diaľnici bez rúk na volante

BMW radu 7 je prvým vozidlom, ktoré v Spojených štátoch a v Kanade prináša autonómnu jazdu SAE Level 2+ do rýchlosti 130 km/h.
BMW radu 7 môže jazdiť na diaľnici bez rúk na volante

Spoločnosť HERE Technologies oznámila, že automobilka BMW využíva HERE HD Live Map, mapu s vysokým rozlíšením, ktorá v Spojených štátoch a v Kanade umožňuje jazdu bez použitia rúk. HERE je jednou z prvých spoločností na svete, ktorá vozidlám zo sériovej výroby poskytuje mapy vo vysokom rozlíšení pre podporu autonómneho riadenia úrovne 2+.

BMW prvýkrát predstavilo jazdu bez použitia rúk pri maximálnej rýchlosti do 130 km/h v roku 2018. Teraz je úplne nové BMW radu 7 prvým sériovým vozidlom prémiovej automobilky, ktoré bude uvedené na trh s autonómnymi funkciami SAE Level 2+ použiteľnými až do maximálnej rýchlosti 130 km/h. S HERE HD Live Map na palube umožňuje táto funkcia jazdu bez použitia rúk na medzištátnych cestách a diaľniciach za predpokladu, že vodiči zostanú sústredení a pripravení prevziať kontrolu.

Platforma HERE navyše poskytuje funkcie pre navigačný systém vozidla na zobrazenie v reálnom čase, kde možno bezpečne aktivovať funkciu SAE Level 2+. V priebehu času sa funkcia HERE HD Live Map dostane aj do ďalších modelov automobilky BMW, pretože schopnosti autonómnej jazdy sa zvyšujú naprieč vozidlami, vozovkami a regiónmi.

HERE HD Live Map je kľúčovým komponentom autonómnej jazdy

HERE HD Live Map pozostáva z informačne bohatých, vysoko presných a aktuálnych vrstiev údajov, ktoré vozidlu pomáhajú presne vedieť, kde sa na ceste nachádza a aké vlastnosti cesty sú pred ním.

Údaje o úrovni jazdných pruhov slúžia ako ďalší zdroj informácií pre palubné snímače a poskytujú dodatočné záruky kvality systému. HERE HD Live Map pomáha vozidlu proaktívne prispôsobiť svoje správanie prichádzajúcim vlastnostiam vozovky.

Predictive Routing

Rovnako ako BMW iX, aj úplne nové BMW radu 7 obsahuje prediktívne navádzanie HERE Predictive Routing, cloudovú funkciu navádzania, ktorá sa učí jednotlivé jazdné vzorce a ponúka prispôsobenejšie trasy. Okrem toho úplne nové BMW radu 7 využíva v 70 krajinách službu HERE Real-Time Traffic.

Služba poskytuje vodičom podrobné informácie o dopravných zápchach s presnosťou na úrovni jazdných pruhov a potenciálnych nebezpečenstvách na ceste pred nimi, s možnosťou automatického presmerovania, čo pomáha vodičom zostať v bezpečí a šetrí čas.

Tagy

Pokračovať v čítaní