Autosuv.sk

Novinky SUV

BMW Vision Neue Klasse ukazuje budúcnosť značky

Nový koncept ukazuje smer v oblasti dizajnu, nové technológie vrátane nového spôsobu zobrazovania informácií a vylepšený elektrický pohon.
BMW Vision Neue Klasse ukazuje budúcnosť značky

BMW svojou najnovšou dizajnovou štúdiou BMW Vision Neue Klasse ukazuje, ako bude vyzerať budúca generácia vozidiel hlavnej značky. Vozidlo Vision sa verejnosti prvý raz predstaví na medzinárodnom autosalóne IAA Mobility 2023 v Mníchove.

Exteriér predstavuje dizajnové prvky, ktoré budú definovať rôzne modely Neue Klasse. Výrazné podbehy kolies, dozadu posunutá kabína a strmo dopredu naklonená predná časť so žraločím nosom sú charakteristické črty BMW.

Až 21-palcové aerodynamické disky kolies vzdávajú hold klasickému dizajnu cross-spoke. Charakteristickým prvkom nového dizajnu sa stávajú rozsiahle plochy a výrazné línie.

Tlačidlá ustúpia novým technológiám

Množstvo analógových ovládačov sa v modeli BMW Vision Neue Klasse zredukovalo na minimum. Na interakciu medzi človekom a automobilom slúži BMW Panoramic Vision, centrálny displej a multifunkčné tlačidlá na volante.

BMW Panoramic Vision, ktoré sa prvýkrát predstaví práve v Neue Klasse, premieta informácie v ideálnej výške do zorného poľa vodiča a prvýkrát aj cez celú šírku čelného skla. Táto inovácia doplní v sériových modeloch Neue Klasse vylepšený BMW Head-Up displej.

V ďalšej generácii BMW iDrive môžu vodič aj spolujazdec interagovať s informáciami zobrazenými v rámci BMW Panoramic Vision a vytvárať tak spoločný užívateľský zážitok. Vodiči môžu jednoduchým gestom presunúť obsah zobrazený na centrálnom displeji do priestoru BMW Panoramic Vision.

Efektívnejší elektrický pohon

Okrem vysoko účinných elektromotorov patria medzi hlavné pokroky v novej technológii BMW eDrive aj novo vyvinuté okrúhle batériové články s energetickou hustotou o viac ako 20 percent vyššou oproti predtým používaným prizmatickým článkom.

Šiesta generácia technológie BMW eDrive zlepší rýchlosť nabíjania modelov Neue Klasse až o 30 percent, okrem toho zvýši až o 30 percent aj ich dojazd. V dôsledku všetkých týchto opatrení sa celková účinnosť vozidla zvýši o 25 percent. Na konkrétnejšie technické podrobnosti nového pohonu si ešte musíme počkať.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní