Autosuv.sk

Novinky SUV

BMW vyvinulo predĺžené modely X5 Li pre Čínu

Na trh prídu dve verzie X5 xDrive30Li a xDrive40Li. Automobilka kládla dôraz najmä na priestor a pohodlie na zadných sedadlách. V Číne je to dôležité.
BMW vyvinulo predĺžené modely X5 Li pre Čínu BMW

Čínsky trh je v mnohom špecifický a už sme si zvykli, že automobilky upravujú svoje modely, aby vyhoveli čínskym motoristom. Veľký dôraz sa tu kladie najmä na priestor pre posádku vzadu. Predĺžené verzie európskych modelov preto nie sú v Číne prekvapením, zvyčajne majú označenie L (z anglického Long).

Spomenúť môžeme napríklad Mercedes Triedy A 200L, či Peugeot 508L. Podobný krok teraz spravilo aj BMW so svojím modelom X5. V Číne začne predávať špeciálne verzie X5 xDrive30Li a X5 xDrive40Li. Vyznačovať sa podľa automobilky budú "štedrým priestorom na nohy pre cestujúcich vzadu a exkluzívnymi prvkami výbavy."

BMW X5 Li sa bude vyrábať v závode BMW Brilliance Automotive Ltd. Dadong v Šen-jangu. Bude to prvýkrát, keď sa modely BMW X začnú vyrábať priamo v Číne. Rodina modelov BMW X5 sa bude aj naďalej vyrábať v USA a exportovať do celého sveta zo závodu BMW Group Spartanburg v americkom štáte Južná Karolína, ktorý bol predtým jediným výrobným závodom pre vozidlá SAV. Kapacita, uvoľnená v dôsledku spustenia výroby v Šen-jangu, sa okamžite využije na uspokojenie vysokého dopytu po modeloch X v USA a na globálnych trhoch.

Uvedením nových modelov pre Čínu BMW Group reaguje na trvalý rast globálneho dopytu po rodine BMW X5. Tímy konštruktérov so sídlom v mníchovskej centrále spoločnosti BMW Group, ako aj v závodoch Spartanburg a Šen-jang na vývoji nových modelov BMW X5 xDrive30Li a BMW X5 xDrive40Li úzko spolupracovali.

Rázvor náprav modelov X5 Li je o 130 mm dlhší a prejaví sa to v prvom rade na komforte sedenia vzadu, ale ľahšie bude aj nastupovanie, keďže sú logicky dlhšie aj zadné dvere. Štandardná výbava nových modelov sa presne prispôsobila požiadavkám čínskych zákazníkov a zahŕňa prvky, ako sú špeciálne navrhnuté komfortné sedadlá a štyri stupne dodatočného sklonu operadiel zadných sedadiel, panoramatické sklenené strešné okno, náladové osvetlenie, ako aj na mieru prispôsobený balík prvkov M Aerodynamics. Nové modely budú v Číne dostupné od apríla 2022.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní