Autosuv.sk

Novinky SUV

BMW X7 prichádza v špeciálnej verzii Nishijin

Špeciálny model BMW X7 Nishijin využíva koncept striedania svetla a farieb. Cena špeciálneho modelu je 130 000 eur bez dane a na cesty sa dostanú len tri kusy.
BMW X7 prichádza v špeciálnej verzii Nishijin

Firma BMW použila ako základ model X7 a japonská strana vytvorila vnútorné obloženie, interiér a stredovú opierku na ruky v štýle pozlátenia látok zo štvrte Nishijin. Limitovaná edícia modelu BMW X7 Nishijin Edition je vybavená 48 V mild hybridnou jednotkou. Ako základ výbavy exteriéru a interiéru poslúžila verzia BMW X7 xDrive40d Pure Excellence a ostatné prvky sa dajú pridať prostredníctvom BMW Individual.

Na exteriéri vozidla sa nachádza červená farba BMW Individual, ktorá obsahuje polodrahokam ametrín. Obsahuje špeciálne použitý rozmanitý počet pigmentov. Viacvrstvový lak dotvára hĺbku farieb, ktoré vďaka ametrínu pri zmene odrazu svetla vzbudzujú pocit neustále sa meniaceho sfarbenia.

Farba obsahuje vločky hliníka a sľudy, ktorých zručné použitie jej dodávajú rôznorodý pigment. Od základného náteru po priesvitný lak je farba hladká a vynikajúco prilieha k povrchu. Rôznorodosť farieb sa vďaka viacvrstvovému laku dostáva na povrch a intenzita svetla spolu s uhlom odrazu vďaka vzácnemu polodrahokamu ametrín vytvárajú sfarbenie, ktoré vytvára fialové, červené, modré a zlatožlté odlesky.

Interiér vozidla dostal slonovinovo biele kožené čalúnenie Merino, doplnené o čalúnenie stropu alkantarou. BMW X7 Nishijin edition má vnútorné obloženie a stredovú opierku na ruky vytvorené v štýle farbenia látok Nishijin, ktoré okrem tohto vozidla nemá žiadne iné na svete a je tak japonským ako aj svetovým unikátom.

Technika pozlátenia má už viac ako 300 rokov a aj dnes patrí k chránenému a podporovanému dedičstvu. Podľa spôsobu Nishijin sa na japonský papier aplikuje pozlátenie, ktoré sa potom priamo prikladá na vnútorné obloženie vozidla. Zlato-striebristá pozlátka a pigment sa následne na povrchu zámerne uhladzujú. Tento proces sa opakuje päťkrát, až potom nadobudne požadované sfarbenie a farebnú hĺbku. Niekoľkovrstvová zlato-strieborná pozlátka a pigment takto vzbudzujú trojrozmerný farebný odraz, ktorý pri dopade svetla mení svoju farbu v závislosti od fázy dňa alebo ročného obdobia.

Pozlátená koža Merino je natenko nastrihaná a položená na povrch. Pri umiestňovaní sa neustále dozerá na hodvábnu osnovu a jemne sa prišíva. Toto využitie techniky pozlacovania Nishijin, pracovný postup a umelecká tvorba nie je nikde inde na svete a je veľkou výzvou.

Špeciálnu edíciu vozidla BMW X7 Nishijin si možno objednať na stránke internetového obchodu BMW. Počet vozidiel v cene približne 130 000 eur bez dane je obmedzený na tri a odhadovaný dátum doručenia je do konca roka.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní