Autosuv.sk

Novinky SUV

BYD rozšíri ponuku elektromobilov v Európe o modely Seal a Seal U

BYD ukáže svoje modely na autosalóne v Mníchove začiatkom septembra.
BYD rozšíri ponuku elektromobilov v Európe o modely Seal a Seal U BYD Seal U

Čínsky výrobca pred necelým rokom ukázal na parížskom autosalóne svoje elektromobily Han, Tang a Atto 3. Cez leto 2023 rozšíril ponuku o model Dolphin a začiatkom septembra ukáže Európanom na autosalóne IAA v Mníchove ďalšie modely Seal a Seal U.

Názvy vozidiel Seal a Seal U naznačujú, že ide o rôzne verzie toho istého vozidla. Nie je tomu tak, po technickej stránke síce majú veľa spoločné, karosériou sa však odlišujú. Seal je sedan  a Seal U je SUV. Veľkosťou sa oba modely radia do segmentu D.

BYD Seal

Sedan Seal bude v Európe ponúkaný s batériou s kapacitou 82,5 kWh, čo mu vystačí na prejdenie 520 až 570 km (WLTP) v závislosti od verzie. Dlhší dojazd ponúkne jednomotorový model poháňajúci kolesá zadnej nápravy. Výkon v tomto prípade dosahuje 230 kW. K dispozícii bude aj verzia s pohonom všetkých kolies s výkonom 390 kW.

O novom SUV toho vieme menej. Seal U vo verzii Comfort dostane batériu s kapacitou 71,8 kWh a ponúkne dojazd 420 km. Model Seal U Design sa spoľahne na väčšiu batériu s kapacitou 87 kWh a na jedno nabitie prejde 500 km. SUV sa už predáva v Číne, ale detaily o európskej špecifikácii sa dozvieme v rámci autosalónu IAA už o niekoľko dní.

Tagy

Pokračovať v čítaní