Autosuv.sk

Novinky SUV

Čínsky BYD vstupuje do Európy. Ako prvé uvedie elektrické SUV Tang EV600

Testovacím trhom pre čínsky BYD sa stane Nórsko s rozsiahlou infraštruktúrou pre elektromobily. Okrem osobných áut plánuje priniesť aj úžitkové autá, kamióny a autobusy. Samozrejme, všetky elektrické.
Čínsky BYD vstupuje do Európy. Ako prvé uvedie elektrické SUV Tang EV600

Najväčšia čínska súkromne vlastnená automobilka BYD sa chystá vstúpiť na európsky trh. BYD vznikol v roku 1995 a v súčasnosti sa sústreďuje najmä na elektrické vozidlá. Asi najznámejším a najpredávanejším osobným autom značky je plug in hybridný model BYD Tang. Čínsky výrobca sa radí medzi top značky v počte predaných plug in hybridov na svete.

Do Európy však plánuje vstúpiť s čisto elektrickým modelom, konkrétne s druhou generáciou vozidla Tang s označením EV600. Kompaktné SUV (na titulke) by malo na jedno nabitie prejsť až 520 km, realita však bude o niečo horšia, keďže k tomuto výsledku sa čínsky výrobca dostal použitím zastaralého meracieho cyklu NEDC.

Na detaily európskej špecifikácie vozidla a ceny si ešte musíme chvíľu počkať. Čínska verzia však disponuje dvojicou elektromotorov - jeden na prednej, druhý na zadnej náprave. Vďaka pohonu všetkých kolies a celkovému výkonu až 360 kW zrýchli Tang EV600 na 100 km/h v priebehu 4,4 s.

Foto: BYD

Okrem SUV chce BYD do Európy priniesť aj elektrické úžitkové vozidlá vrátane dodávok, kamiónov a autobusov. Stať sa tak má už v priebehu tohto roku. Testovacím trhom v Európe bude pre Číňanov Nórsko a vôbec to nie je prekvapením. Nóri totiž masívne podporujú elektromobilitu a ich infraštruktúra patrí medzi najrozvinutejšie. Aj Nóri však majú svoje problémy, keďže počet elektromobilov rastie rýchlejšie ako prislúchajúca infraštruktúra. Viac sa dočítate v našom článku - KLIKNITE SEM!

Foto: BYD

"Nórsky trh je prirodzeným výberom pre BYD na začiatku nášho expandovania v Európe. Nórsko je najpokročilejším trhom v Európe, pokiaľ ide o rozšírenie a používanie elektrických vozidiel, ako aj komplexnosť nabíjacej siete. Podrobne vyhodnotíme, ako sa trh správa, ale v dlhodobom horizonte je naším cieľom expandovať osobné autá aj mimo Nórska. 

Tagy

Pokračovať v čítaní