Autosuv.sk

Novinky SUV

Citroen C5 poodhalený vo videu. Dostane štýl SUV?

Vyšší hatchback, kombi, alebo dokonca SUV? Nový Citroen C5 bude zrejme kombináciou viacerých typov karosérií.
Citroen C5 poodhalený vo videu. Dostane štýl SUV?

V roku 2016 Citroen predstavil koncept Cxperience, ktorý bol považovaný za predchodcu sériového modelu C5. Pre lepšiu predstavu išlo o veľký sedan s tradične obrovskými kolesami. V tejto chvíli je predstavenie sériového CItroenu C5 doslova za rohom a vôbec si nie sme istí, že uvidíme typický sedan. Prvé krátke video ukazuje niečo medzi kombi a SUV a vôbec by nás to neprekvapilo.

Francúzsky výrobca je totiž známy pre výrazný a menej tradičný dizajn. Aj menší nový model C4 má štýlom bližšie ku crossoveru, ale kombinuje v sebe viacero typov karosérie. Pritom nejde o skutočné SUV, dizajnéri to chcú len navodiť pomocou drsnejšieho vzhľadu a mierne zvýšeného podvozka. Niečo podobné bude zrejme platiť aj v prípade C5.

O technike je v tejto chvíli predčasné hovoriť, očakávať však môžeme aj plug in hybridné motorizácie, ktoré bývalý koncern PSA (dnes Stellantis) s obľubou využíva najmä vo väčších modeloch, kam sa C5 zaradí. Vylúčený tým pádom nemusí byť ani elektrický pohon všetkých kolies. Viac sa dozvieme už o pár dní.

Tagy

Pokračovať v čítaní