Autosuv.sk

Novinky SUV

Citroen modernizoval C5 Aircross, mieri vyššie

Citroen chce modernizáciou posunúť model C5 Aircross smerom k luxusnejším autám.
Citroen modernizoval C5 Aircross, mieri vyššie

Francúzsky výrobca podľa vlastných vyjadrení mieri s vylepšeným modelom C5 Aircross medzi luxusnejšie autá. Zmeny pre modelový rok 2022 sa prejavili aj na vzhľade vozidla. Spredu ho spoznáme podľa loga Citroen, ktoré už nie je chrómovou lištou spojené s dennými svetlami, ktoré tiež dostali nový tvar.

Rozšírené sú otvory pre nasávanie v spodnej časti náraznika s funkčnými vzduchovýnmi clonami pre lepšiu aerodynamiku. Vzadu sa C5 Aircross výraznejšie nezmenil, všimnúť si môžeme akurát nové svetlá s tmavšími sklami. Okrem toho ponuku rozšírila modrá farba Eclipse Blue.

Vo vnútri sa modernizovaný model môže pochváliť novým infotainmentom s 10-palcovou dotykovou obrazovkou z modelu C5 X. Za volantom je digitálny prístrojový panel s 12,3-palcovou uhlopriečkou.

Prepracované je usporiadanie prvkov na stredovom tuneli s menším ovládačom automatickej prevodovky. Okrem toho pribudli dva USB porty a bezdrôtové nabíjanie telefónu. Nové sú aj sedadlá s hrubšou penou pre viac komfortu. Citroen ich už použil v modeloch C4 a C5 X.

Modernizovaný C5 Aircross ostáva podľa Citroenu s objemom kufra 580 až 720 l lídrom vo svojej triede. Objem kufra možno meniť posúvaním sedadiel a nastavovaním sklonu operadiel v druhom rade. Plug in hybridná verzia má kufor o niečo menší (460 až 600 l).

V ponuke ostávajú naftové aj benzínové motory, na jej vrchole je plug in hybrid s výkonom 165 kW a s elektrickým dojazdom 50 km (WLTP).

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní