Autosuv.sk

Novinky SUV

Citroen predstavil C3 Aircross a prezradil prvé ceny

Na trh príde 5 aj 7-miestna verzia. Podľa francúzskeho cenníka bude najlacnejšia benzínová verzia začínať od 19 400 eur.
Citroen predstavil C3 Aircross a prezradil prvé ceny

Nový Citroen C3 Aircross je dlhý 4,39 m a okrem 5-miestnej konfigurácie bude ponúkaný aj v 7-miestnm vyhotovení. Pri tejto dĺžke je sedem miest na sedenie menším prekvapením. Pre lepšiu predstavu napríklad 7-miestna Dacia Jogger je o 11 cm dlhšia.

Napriek tomu Citroen hovorí o dostatočnom komforte a priestore. Pomôcť si mal dlhou takmer rovnou strechou a veľkými dverami pre ľahšie nastupovanie. Miesto pre kolená posádky v druhom rade je porovnateľné s Citroenom C3. V prípade 5-miestnej verzie je už výrazne väčšie, keďže sedadlá v druhom rade sú posunuté o 65 mm dozadu.

Pri výbere 7-miestnej konfigurácie treba počítať aj s menším batožinovým priestorom len 40 l. Po sklopení sedadiel v treťom rade narastie na 330 l, čo je o 130 l menej v porovnaní s 5-miestnym vozidlom.

Posledné obmedzenie sa týka pohonu. Ak chcete viac miest na sedenie, nemôžete počítať s elektrickým pohonom. Základným motorom je benzínový trojvalec 1,2 PureTech s výkonom 100 kW, spolupracuje so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a vo Francúzsku bude stáť 19 400 eur.

Alternatívou k nemu je 48V hybrid s modernizovaným motorom 1,2 PureTech s výkonom 100 kW. Tomu navyše pomôže malý elektromotor s výkonom 21 kW, zabudovaný do dvojspojkovej prevodovky. Za túto motorizáciu si Citroen vypýta minimálne 25 500 eur.

Na vrchole ponuky z pohľadu ceny stojí elektrická verzia s cenovkou od 27 400 eur. Spolieha sa na elektromotor s výkonom 83 kW a batériu s kapacitou 44 kWh. Na jedno nabitie prejde 300 km a maximálna rýchlosť je obmedzená na 145 km/h.

V roku 2025 príde na trh aj model s väčšou batériou s očakávaným dojazdom nad 400 km. Obe elektrické verzie možno nabíjať výkonom maximálne 100 kW. Citroen C3 Aircorss sa dostal do predpredaja na domácom trhu a v nasledujúcich dňoch a týždňoch sa jeho predaj postupne spustí aj v ďalších európskych krajinách.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní