Autosuv.sk

Novinky SUV

Citroen už vyrába nový model CX 5 v Číne

Francúzi chcú novým modelom zabodovať na čínskom trhu. Plánovaný je aj príchod na európsky trh.
Citroen už vyrába nový model CX 5 v Číne

Výroba nového Citroenu CX 5 už v týchto dňoch odštartovala v čínskom výrobnom závode v meste Chengdu. Výrobný proces prebieha v spolupráci s čínskou automobilkou Dongfeng Motor Group. Prvé kusy, schádzajúce z tamojších liniek, dostali motor 1,6 PureTech a 8-stupňovú automatickú prevodovku. Určené sú pre tamojší trh. Model CX-5 bude vyrábaný výlučne v závode v Chengdu a neskôr sa odtiaľ bude vyvážať na ďalšie ázijské trhy, a aj do Európy.

V dohľadnom čase rozšíri ponuku plug in hybridný variant s predným pohonom. Citroen zatiaľ nepotvrdil, či sa na cesty dostane aj silnejší plug in hybrid s dvojicou elektromotorov a elektrickým pohonom všetkých kolies.

Nový Citroen CX 5 je pre koncern Stellantis dôležitý, najmä kvôli opätovnému naštartovaniu predajov v Číne. Po rekordnom roku 2015 predaje stagnovali kvôli chýbajúcim novým modelom. Napraviť by to mohol práve model CX 5. Citroen aj v tomto prípade stavil na nápadný dizajn, kombinujúci prvky crossoveru s eleganciou limuzíny. Tvary zadnej časti sú zas podriadené vnútornému priestoru. S objemom kufra 545 l prekonáva kombi Peugeot 508 SW.

Zdroj: Automotive News

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní