Autosuv.sk

Novinky SUV

Citroen zmenil rodinné C3 Picasso na SUV C3 Aircross

Francúzska automobilka sa zameriava na štýl a veľké možnosti personalizovaného vzhľadu, nezabúda však ani na praktické vlastnosti a vnútorný priestor.
Citroen zmenil rodinné C3 Picasso na SUV C3 Aircross

Francúzska automobilka sa zameriava na štýl a veľké možnosti personalizovaného vzhľadu, nezabúda však ani na praktické vlastnosti a vnútorný priestor.

Citroen kráča v poslednom období vlastným smerom, minimálne to platí pre dizajn jeho vozidiel. Všetko začal modelom C4 Cactus, ktorý so svojimi výraznými farebnými kombináciami a tvarmi doslova svietil na ceste. Na všetkých asi nezapôsobil, ale všetci si ho všimli. Približne pre rokom predstavili Francúzi novú Generáciu modelu C3. Opäť postavili výrazné auto, ale dizajn mierne pozmenili. Ešte oblejšie a vypuklejšie tvary ho nafúkli a relatívne malá C3 zrazu pôsobila robustným dojmom. Rovnakého receptu sa výrobca pridŕžal aj pri návrhu nového kompaktného SUV Citroen C3 Aircross. Práve predstavená novinka nahradí v ponuke rodinný Citroen C3 Picasso.

Citroen C3 Aircross
Citroen

Dizajnéri mysleli pri návrhu aj na veľké možnosti individualizácie. Po vzore C3 to dosiahli množstvom farebných kombinácií, v tomto prípade až 90, vrátane štyroch farieb strechy pre dvojfarebné verzie. Práve farba zohráva veľkú úlohu. Modely Citroenu vďaka nej menia charakter od sivej myšky až po výstredné, na imidž zamerané vozidlo. Auto tak dodáva posádke pocit výnimočnosti, hoci nemá ambíciu konkurovať luxusným autám.

Citroen C3 Aircross (20 obrázkov v galérii)

S dĺžkou 4,15 m je nové SUV o 16 cm dlhšie v porovnaní s modelom C3. Prejaviť sa to má na mieste pre posádku, ale aj v batožinovom priestore. Automobilka sa chváli najväčším priestorom na výšku v triede. Objem kufra sa posunutím zadných sedadiel mení zo 410 l na 520 l.

Citroen C3 Aircross
Citroen

Funkčné vozidlo nerobí z C3 Aircross len kufor, ale aj variabilita. Po sklopení sedadla spolujazdca možno v Citroene prevážať predmety dlhé až 2,4 m. Takéto riešenie nie je pre francúzskeho výrobcu novinkou, ale je pozitívne, že pri výraznom zameraní na štýl nezabúda ani na praktické riešenia.

Citroen C3 Aircross
Citroen

V zverejnenej tlačovej správe nie je zmienka o pohone všetkých kolies. SUV C3 Aircross si vystačí s pohonom prednej nápravy a výborným trakčným systémom Grip Control, rovnako ako je to napríklad v prípade Peugeotu 3008 (Peugeot neskôr dostane aj pohon všetkých kolies vďaka hybridnej pohonnej jednotke). Dynamické vlastnosti bude mať na starosti benzínový trojvalec s výkonom 82, 110 alebo 130 koní (60, 81 alebo 96 kW). Naftovú alternatívu predstavuje štvorvalec s objemom 1,6 l a výkonom 110 alebo 120 koní (81 a 88 kW). Cena nového SUV zatiaľ nie je známa. Rodinne zameraný dosluhujúci model C3 Picasso začína na úrovni 14 290 eur.

zdroj: Youtube

Tagy

Pokračovať v čítaní