Autosuv

Novinky SUV

Crossover Alfa Romeo Tonale sa má začať predávať v novembri

Najskôr bude v ponuke len štartovacia séria Launch Edition a začiatkom roka 2022 príde na rad aj štandardný model.
Crossover Alfa Romeo Tonale sa má začať predávať v novembri Alfa Romeo

Alfu Romeo Tonale sme zatiaľ mohli vidieť vo forme konceptu na autosalóne v Ženeve v roku 2019. Nový crossover, ktorý sa veľkostne zaradí pod Stelvio, sa mal podľa prvých odhadov dostať na trh už koncom práve skončeného roku. Talianska značka zvykne meškať s predstavením svojich vozidiel, ale tentokrát sme zatiaľ oficiálny termín nepočuli. Podľa španielskeho portálu Motor.es príde Tonale na trh nakoniec v novembri tohto roku. Alfa začne najskôr s predajom verzie Tonale Launch Edition, štandardný model by sa potom mal dostať do predaja začiatkom roku 2022.

Plug in hybrid

Už dávnejšie je z vyjadrení predstaviteľov značky známe, že Tonale príde s plug in hybridným pohonom. Spoľahnúť by sa malo na techniku sesterského modelu Jeep Renegade. Okrem elektromotora s výkonom 44 kW v takom prípade zdedí aj benzínový turbomotor 1,3 l v dvoch verziách s výkonom 96 kW a 132 kW. Batéria s kapacitou 11,4 kWh umožňuje Jeepu na jedno nabitie prejsť 42 km a podobné číslo môžeme očakávať aj v prípade Alfy.

Bude nasledovať Brennero?

Dizajn sériového modelu sa v porovnaní s konceptom na fotografii zmení len minimálne. Očakávať môžeme väčšie svetlomety a upravené zrkadlá, ktoré dostanú klasickejší vzhľad. Po crossoveri Tonale by mala Alfa vyrukovať s ďalším novým modelom v roku 2022. Podľa nepotvrdených informácií by sa malo volať Brennero a pôjde o sesterský model pre novú generáciu Fiat 500X a Jeep Renegade.

Zdroj: Motor1

Tagy

Pokračovať v čítaní