Autosuv.sk

Novinky SUV

Cupra Formentor VZ5 dostala slovenskú cenu. Vypredá sa hneď

Najsilnejší Formentor si pravdepodobne nekúpite a dôvodom nemusí byť cena. Už v čase písania článku bola predaných väčšina z 10 kusov, ktoré sa v budúcom roku dostanú na slovenské cesty.
Cupra Formentor VZ5 dostala slovenskú cenu. Vypredá sa hneď

Cupra Formentor VZ5 je dôkazom, že značka Cupra vie robiť skutočné športové autá na každý deň. Začiatkom leta sme ju mali možnosť vyskúšať na španielskom okruhu Castellolí. Na papieri sú ťahákom nepochybne technické parametre motora. Päťvalec, ktorý si Cupra požičala od Audi, má 287 kW a 480 Nm. Nezaostáva za ním ani podvozok a riadenie.

Popri svojich športových danostiach však ostáva aj najostrejší Formentor vhodným autom na každý deň. Dnes spustila značka Cupra predaj tohto špeciálneho modelu a prezradila jeho cenu. Formentor VZ5 však s najväčšou pravdepodobnosťou neskončí vo vašej garáži. Problémom nemusí byť cena 63 540 eur, ale obmedzený počet kusov. Z tejto limitovanej edície sa na Slovensku predá v budúcom roku len 10 kusov. Už v čase písania článku sme disponovali informáciou, že osem z nich si už stihli objednať najrýchlejší záujemcovia.

Ďalšie kapacity, počítajúce sa v jednotkách kusov, by mala Cupra pre Slovensko uvoľniť v roku 2023. V každom prípade pôjde o raritné auto.

Tagy

Pokračovať v čítaní