Autosuv.sk

Novinky SUV

Cupra predstaví Formentor VZ5 s výkonným 5-valcom od Audi

Audi prvýkrát požičia svoj výkonný 5-valec inej značke a VZ5 sa stane najvýkonnejšou verziou Formentoru.
Cupra predstaví Formentor VZ5 s výkonným 5-valcom od Audi Cupra

Fotografie maskovanej Cupry Formentor kolujú po internete. Niežeby bol vzhľad Formentoru utajovaný, veď predstavený bol už dávnejšie. V posledných týždňoch sa však po cestách preháňala špeciálna verzia VZ5.

Rýchly 5-valec

Skratka je odvodená od slova "veloz", čo po španielsky znamená rýchlosť a číslo 5 označuje počet valcov pod kapotou. Cupra Formentor VZ5 totiž dostane 5-valcový motor z dielne Audi. S objemom 2,5 l by mal poskytnúť výkon okolo 400 k, čím sa VZ5 dostane na vrchol ponuky. 

Prvýkrát sa tento radový 5-valcový motor z dielne Audi dostane do vozidla inej značky v rámci koncernu. Formentor VZ5 sa tak stane jedinečným autom v rámci modelov Cupra.

Výraznejší zvuk

Motor bude spojený so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou a bude poháňať všetky štyri kolesá. Túto informáciu ešte Cupra oficiálne nepotvrdila, ale zrejme tak spraví 22. februára v rámci oficiálnej premiéry. Do premiéry si musíme vystačiť s fotografiou zadnej časti. Koncovky výfuku a nový 5-valec sú prísľubom ešte športovejšieho zvuku.

"Cupra Formentor reprezentuje esenciu značky, ale pridaním ešte extrémenjšieho 5-valcového motora do rodiny - spolu so siedmimi ďalšími motormi vrátane PHEV - bude označovaná za skutočné vozidlo nadšencov," komentoval príchod Formentoru VZ5 Wayne Griffiths, prezident Cupry. 

 

Tagy

Pokračovať v čítaní