Autosuv.sk

Novinky SUV

Cupra predstavila najsilnejší Formentor VZ5. Na cesty sa dostane len 7 000 kusov

Najsilnejší Formentor VZ5 dostal 5-valec od Audi s výkonom 287 kW.
Cupra predstavila najsilnejší Formentor VZ5. Na cesty sa dostane len 7 000 kusov

Príchod novej výkonnej verzie Cupry Formentor s označením VZ5, ktorý avizovala španielska značka začiatkom mesiaca, sa stáva realitou. Cupra si požičala od Audi 5-valcový motor 2,5 TSI spojený so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou, ktorá prenáša krútiaci moment na všetky štyri kolesá.

Chváli sa výkonom 287 kW

Formentor VZ5 vďaka nemu zrýchli na 100 km/h v priebehu 4,2 s. Maximálny výkon 287 kW dosahuje v rozmedzí 5 700 až 7 000 otáčok. Krútiaci moment dosahuje hodnotu 480 Nm a vrcholí pri 2 250 otáčkach. O unikátny zvuk sa stará výfuk so štyrmi koncovkami.

Adaptívny podvozok je o 10 mm nižší v porovnaní s ostatnými verziami Formentoru. Šofér si môže zvoliť jeden z 5 režimov jazdy Comfort, Sport, Individual, Offroad a Cupra. Posledný menovaný je naostrejší a ponúka najšportovejší zážitok z jazdy. Verzia VZ5 sa od súrodencov odlišuje prednou kapotou, novým nárazníkom, prednou maskou a väčšími otvormi pre nasávanie vzduchu. Chýbať nemôžu ani viaceré karbónové prvky. Vonkajší dizajn dotvárajú 20-palcové kolesá.

Vyrobia len 7 000 kusov

Vo vnútri predstavujú najzásadnejšiu zmenu športové "škrupinové" sedadlá. K dispozícii je viacero rôznych farieb a materiálov, určených špeciálne pre Formentor VZ5. Cupra sa postarala o to, aby bola novinka vskutku jedinečným autom aj tým, že obmedzila počet vyrobených kusov na 7 000. Cenu modelu zatiaľ nepoznáme, ale logicky pôjde o najdrahší Formentor v ponuke, a tak môžeme očakávať cenu nad 50 000 eur.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní