Autosuv.sk

Novinky SUV

Cupra vylepšila Formentor a Leon

Modernizácia prináša rovnaké zmeny pre oba modely. Ťahákom budú verzie VZ s výkonom 245 kW.
Cupra vylepšila Formentor a Leon

Španielska značka prináša modernizované modely Cupra a Formentor. Zmeny sú v oboch prípadoch rovnaké a dotýkajú sa vzhľadu aj techniky. Vylepšené vozidlá dostali novú prednú časť s profilom žraločieho nosa, LED matrix svetlomety s trojuholníkovou svetelnou grafikou a svietiace logo Cupra integrované do pásu zadných svetiel.

V interiéri nájdeme nanovo navrhnuté prvky ako prístrojový panel, stredová konzola, čalúnenie dverí a poťahy sedadiel. V prípade materiálov Cupra v súlade s dnešným trendom kládla dôraz na udržateľnosť. Poťahy škrupinových športových sedadiel sú napríklad z mikrovlákna, vyrobeného s použitím 73 % recyklovaného materiálu alebo kože vypracovanej šetrne voči životnému prostrediu.

Digitalizovaný kokpit obsahuje nové užívateľské rozhranie HMI a systém infotainmentu s dotykovým displejom (12,9“) s osvetlenými dotykovými posúvačmi. Vozidlá sú vybavené novým audio systémom s 12 reproduktormi, vyvinutý v spolupráci s expertmi spoločnosti Sennheiser Mobility.

Hlavným ťahákom je benzínový motor 2.0 TSI s výkonom 245 kW (333 k) v kombinácii s pohonom všetkých kolies 4Drive s funkciou torque splitter a voliteľnými brzdami Akebono. Systém pohonu všetkých kolies pre najsilnejší motor obsahuje v skrini rozvodovky zadnej nápravy namiesto klasického diferenciálu dve nezávislé elektrohydraulicky ovládané multilamelové spojky – jednu pre každú polos. Vďaka tomu systém môže nezávisle rozdeľovať krútiaci moment na jednotlivé zadné kolesá.

Tento výkonný motor, ktorý využíva aj Volkswagen Golf R sa dostane do Formentoru a Leonu kombi. Päťdverový hatchback Leon má motor 2.0 TSI s výkonom 221 kW (300 k), ktorý poháňa predné kolesá.

Vylepšené Cupry sa spoľahnú na štyri rozličné systémy pohonu: benzínový motor (TSI), mild hybrid (eTSI), turbodiesel (TDI) a plug-in hybrid novej generácie (eHybrid). Výkonové spektrum siaha od 110 kW (150 k) po 245 kW (333 k). Vylepšený plug in hybrid umožní prejsť na jedno nabitie okolo 100 km v elektrickom režime. Batériu možno nabíjať vyšším výkonom 50 kW.

Nové Cupry sa na cesty dostanú v priebehu leta.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní