Autosuv.sk

Novinky SUV

Dacia Jogger prichádza s hybridným pohonom

Ponuku motorizácií rozšíri hybridný pohon. V tejto chvíli už poznáme aspoň francúzsku cenu hybridnej verzie.
Dacia Jogger prichádza s hybridným pohonom

O rozšírení palety motorov značky Dacia o hybridnú jednotku už oficiálne vieme pár mesiacov. Nový motor 140 Hybrid bude mať premiéru v modeli Jogger, ale nejde o prekvapivú novinku, túto hybridnú motorizáciu už totiž poznáme z modelov Renault Clio a Renault Captur.

Základom je štvorvalcový benzínový motor s objemom 1,6 l, ktorému pomáhajú dva elektromotory, menší z nich slúži ako štartér generátor. Pohonná jednotka spolupracuje s automatickou prevodovkou, ktorá má dva prevody pre elektromotor a štyri pre spaľovací motor.

Rekuperovaná energia sa ukladá v malej batérii s kapacitou 1,2 kWh. Prínos hybridu vidí Dacia najmä v mestskej premávke, kde predpokladá až o 40 % nižšiu spotrebu v porovnaní s Joggerom len so spaľovacím motorom. Až 80 % jázd v mestskom prostredí má byť podľa Dacie v elektrickom režime.

Slovenskú cenu hybridného Joggera v tejto chvíli nepoznáme. Vo Francúzsku bude začínať vo výbave Expression 5-miestny Jogger na cene 24 600 eur. Prvé kusy hybridných modelov sa na cesty dostanú v prvých mesiacoch budúceho roka.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní