Autosuv.sk

Novinky SUV

Dacia Sandero je najpredávanejším autom v Európe

Príchod druhej generácie Sandera zamiešal výsledky predaja v Európe v mesiaci júl.
Dacia Sandero je najpredávanejším autom v Európe

Štatistiky predaja nových áut v Európe ukazujú, že SUV modely idú stále do popredia. V siedmom mesiaci 2021 dosiahli rekordný podiel na trhu až 46,1 %. Celkový počet registrácií pritom padol o 15 %, je to však výrazne menej ako pri tradičných autách (-28 %), či rodinných MPV (-48 %). V prvej desiatke sa nachádza hneď niekoľko SUV, nováčikmi medzi najpredávanejšími modelmi sú Hyundai Tucson a Ford Puma.

Na prvé miesto sa dostala Dacia Sandero, ktorej pomohol príchod novej generácie. Predaje Sandera výrazne rástli v Nemecku (+15 %) aj v domácom Rumunsku (+ 24 %). Ak porovnáme predkrízový júl v roku 2019 so súčasnosťou, tak Sandero zaznamenalo iba 2 % pokles predaja. Pre porovnanie druhý Volkswagen Golf klesol až o 39 %. Pri pohľade do prvej desiatky sa najviac darí práve Volkswagenu, ktorý v nej má až štyri vozidlá.

JATO Dynamics

Spomedzi elektromobilov sa najviac predával Volkswagen ID.3, pred Renaultom Zoe, ktorý však zaznamenal až 57 % prepad predaja v porovnaní s rovnakým  mesiacom minulého roka. Na treťom mieste je Kia Niro a na štvrté sa vyšvihla nová Škoda Enyaq iV, ktorá tesne predbehla Fiat 500 aj koncernového súrodenca Volkswagen ID.4.

JATO Dynamics

Zdroj: JATO Dynamics

Tagy

Pokračovať v čítaní