Autosuv.sk

Novinky SUV

Dacia Spring bude najlacnejším európskym elektromobilom. Maďari prezradili jej cenu

Cena elektrickej Dacie Spring bude v prípade využitia štátnej dotácie na elektromobily veľmi lákavá.
Dacia Spring bude najlacnejším európskym elektromobilom. Maďari prezradili jej cenu

Cenu novej elektrickej Dacie sme sa mali dozvedieť až na jar 2021. Zrejme nedopatrením sa však uvádzacia cena zjavila na maďarských stránkach Dacie. Už skôr sme vedeli, že Spring bude najlacnejším elektromobilom v Európe a teda jeho cena bude stlačená pod 20 000 eur. To potvrdzujú aj informácie z Maďarska, kde je prvých 100 kusov uvádzacej verzie ponúkaných za 6 490 000 forintov, teda v prepočte 17 750 eur. Po započítaní maďarského štátneho príspevku tak cena klesne na hranicu 11 000 eur, čo je v prípade elektromobilu v Európe nevídaná cenovka. Zatiaľ nie je jasné, či ide o najlacnejšiu verziu. Prvá séria modelov má väčšinou vyššiu výbavu a jednotnú konfiguráciu, čo umožňuje stlačiť ich cenu nižšie. Na druhej strane modely s najnižšou výbavou sú tradične lacnejšie. Teoreticky teda môžeme očakávať neskôr aj príchod lacnejšej verzie elektrickej Dacie Spring. 

Dacia

V Maďarsku je momentálne možné za 275 eur zadrezervovať nový model. Prvých sto zvýhodnených vozidiel je však už rezervovaných. Napriek tomu môžu záujemcovia dúfať v navýšenie kapacít prvej série, prípadne môžu vozidlo získať, ak niekto zruší svoju rezerváciu.

Nová Dacia Spring bude jednoúčelové auto, určené do mesta a jeho okolia. K tomuto využitiu ju predurčuje nízky výkon elektromotora 33 kW aj batéria s kapacitou 26,8 kWh. Napriek tomu prejde na jedno nabitie 225 km, v meste dokonca 295 km.

Zdroj: profit.ro

Tagy

Pokračovať v čítaní