Autosuv.sk

Novinky SUV

DS3 Crossback prešiel modernizáciou

Názov Crossback sa stáva minulosťou a elektrická verzia E-Tense si požičia vylepšený elektrický pohon z vynoveného Peugeot e-208.
DS3 Crossback prešiel modernizáciou

Model DS3 Crossback prešiel modernizáciou. Prvá zmena sa dotkla názvu, keďže označenie Crossback stratilo svoj význam a nebude sa používať. V minulosti sme vďaka nemu rozlišovali model DS3 a jeho crossover súrodenca. Dnes ostal v ponuke len crossover.

Najzásadnejšie sa modernizácia dotkla elektrickej verzie E-Tense. Zmeny v oblasti elektrického pohonu presne kopírujú Peugeot e-208. DS3 tak dostalo tepelné čerpadlo pre efektívnejšie kúrenie a chladenie, väčšiu batériu s kapacitou 54 kWh (využiteľná kapacita 50,8 kWh), vylepšenú 1-stupňovú prevodovku a výkonnejší, no zároveň úspornejší elektromotor.

Nová batéria funguje pri napätí 400 V, možno ju nabíjať s výkonom 100 kW a na 80 % sa nabije v priebehu 25 minút. Motor teraz ponúka výkon 115 kW, krútiaci moment 260 Nm ostal zachovaný. Dojazd vozidla stúpol na 402 km (WLTP) a v mestskej premávke na 500 km.

Po vzore modelov Peugeot e-208 a DS 3 E-Tense môžeme rovnaké vylepšenia v blízkej budúcnosti očakávať aj na elektromobiloch Opel Corsa-e, Opel Mokka-e či Peugeot e-2008.

DS3 bude naďalej ponúkané aj s dvojicou motorov 1,2 PureTech a s naftovým motorom BlueHDi. Novinkou je nová verzia Performance Line, ktorá prinesie drobné zmeny vzhľadu bez vplyvu na výkon vozidla. Chrómové časti vozidla v tomto prípade nahradia čierne prvky a pribudne šedé lakovanie Lacquered Grey.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní