Autosuv.sk

Novinky SUV

Elektrické SUV EX90 je novou vlajkovou loďou Volva

Nový 7-miestny model príde na trh najskôr v dvojmotorovej verzii. Z pohľadu hardveru bude auto pripravené na autonómnu jazdu.
Elektrické SUV EX90 je novou vlajkovou loďou Volva

V centre Štokholmu ukázalo Volvo svetu svoje nové elektrické 7-miestne SUV EX90. Švédska značka plánuje v elektrifikácii pokračovať a každý rok nám predstaví jeden nový elektromobil a od roku 2030 chce predávať už len elektrické autá.

"Volvo EX90 vyjadruje, kde aktuálne stojíme a kam smerujeme," povedal generálny riaditeľ Jim Rowan. "Ide o plne elektrické vozidlo s dojazdom až 600 kilometrov na jedno nabitie, ktoré má ďalej zvyšovač naše bezpečnostné štandardy. Prvé vozidlo značky Volvo, ktoré bude naozaj definovať jeho softvér a bude súčasťou širšieho ekosystému, ktorý umožňuje pripojenie k vašej domácnosti a ďalším zariadeniam. Volvo EX90 znamená pre spoločnosť Volvo Cars v mnohých smeroch začiatok niečoho nového."

Elektrické SUV Volvo EX90 disponuje súpravou najmodernejších senzorov vrátane lidaru, vďaka čomu je ako prvé vozidlo tejto značky hardvérovo pripravené jazdiť v budúcnosti bez dohľadu vodiča. Elektrické SUV je podobne ako smartfón alebo počítač navrhnuté tak, aby sa s postupom času zlepšovalo, k čomu prispievajú pravidelné aktualizácie softvéru na diaľku.

Nová vlajková loď Volva príde na trh najskôr v dvojmotorovej verzii s pohonom všetkých kolies. Celkový výkon vozidla je 380 kW a krútiaci moment dosahuje maximum 910 Nm. Batéria s kapacitou 111 kWh (využiteľná kapacita107 kWh) mu umožní prejsť 600 km na jedno nabitie. Tento údaj sa však už týka slabšieho dvojmotorového variantu s výkonom 300 kW. Aj tento bude dostupný ihneď po uvedení vozidla na trh.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní