Autosuv.sk

Novinky SUV

Elektrická Cupra Born sa ukazuje na prvých fotografiách

Oficiálne predstavenie sa uskutoční už o pár dní.
Elektrická Cupra Born sa ukazuje na prvých fotografiách

Svetová premiéra prvej elektrickej Cupry sa  blíži. O jej dizajne nám dal jasnú predstavu koncept el-Born a do sériovej podoby sa dostane s minimálnymi zmenami. Názov sériového modelu je kratší a bude sa volať Cupra Born. Nový model je postavený na rovnakej platforme ako Volkswagen ID. 3. O pohon sa tak postará elektromotor na zadnej náprave. Očakávať môžeme verzie s rôznym výkonom a s rôznou kapacitou batérie.

V prípade ID.3 je vrcholným modelom verzia s výkonom 150 kW a s batériou s kapacitou 77 kWh. Túto motorizáciu veľmi pravdepodobne využije aj Cupra vo svojom modeli Born. Príchod výkonnejšej verzie s pohonom všetkých kolies a s dvojicou elektromotorov je nepravdepodobný, vzhľadom k veľkosti vozidla.

Cupra ešte pár dní pred premiérou zverejnila niekoľko detailov o dizajne aj s prvými fotografiami. Cupra Born sa vpredu bude vyznačovať širokou a nízko položenou maskou. Z fotografie nie je úplne jasné, či bude celá slúžiť na nasávanie vzduchu, alebo bude po vzore ostatných elektromobilov prekrytá kvôli lepšej aerodynamike. Predné svetlomety sú hranatejšie a zadný stĺpik dostal kontrastnú čiernu farbu.

Kolesá sú posunuté do rohov karosérie najmä kvôli snahe dizajnérov o čo najbohatší vnútorný priestor. Vo vnútri môžeme očakávať množstvo medených doplnkov. Na viac detailov a informácií o pohone si musíme počkať do premiéry 25.5.2021.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní