Autosuv

Novinky SUV

Elektrická Mokka-e dostane športové označenie OPC

Elektromobil napriek tomu nebude vynikať výkonom, skôr môžeme čakať športovejší vzhľad a upravený podvozok aj riadenie.
Elektrická Mokka-e dostane športové označenie OPC

Označenie OPC sa vráti na športovo ladené vozidlá značky Opel. Prvým modelom s týmto označením bude elektromobil Mokka-e, na trh príde v roku 2022. "Začiatkom roka 2022 predstavíme VXR Mokka s elektrickým motorom. Ak sa pýtate na maximálnu rýchlosť a akceleráciu, už teraz je viac ako dostatočná. Zvýšiť výkon však môžeme inými spôsobmi," prezradil Stephen Norman, generálny riaditeľ značky Vauxhall pre AutoExpress. Pod značkou Vauxhall predáva Opel svoje vozidlá vo Veľkej Británii a modely OPC majú na tamojšom trhu označenie VXR.

Výkon sa zrejme nezmení

Z vyjadrení vyplýva, že elektrická Mokka-e nedostane silnejší elektromotor a vystačí si s výkonom 100 kW. Rovnako zostane zachovaný aj krútiaci moment 260 Nm, či kapacita batérie 50 kWh. Športového ducha teda Mokke-e prinesú iné úpravy. Očakávať môžeme športovejší podvozok, riadenie aj vzhľad. Pomôcť by mohli väčšie nárazníky, športové kolesá, strešný spojler a športové sedadlá.

Nasledovať bude Corsa a Astra

"Povedal by som, že toto je výkonné auto v noblesnom zmysle - nie nezmyselný výkon superauta. Toto nie je auto, ktoré by sa dalo zahanbiť radou ST jedného z našich konkurentov," vysvetlil svoj pohľad Norman. Do istej miery s týmto názorom musíme súhlasiť. Vysoký výkon a veľký motor majú svoje čaro, ale v zákrutách horského stúpania vie priniesť zábavu za volantom aj dobre vyladený podvozok menšieho auta.

Po Mokke sa postupne znak OPC dostane aj na ďalšie modely ako Corsa-e a budúca generácia Astry, ktorá sa s veľkou pravdepodobnosťou spoľahne na plug in hybridný pohon s výkonom atakujúcim hranicu 300 k (220 kW).

Tagy

Pokračovať v čítaní