Autosuv.sk

Novinky SUV

Elektrická Škoda Enyaq sa priestorom vyrovná Kodiaqu

Veľkostne sa Enyaq iV zaradí pod Kodiaq, dokonca bude o niečo kratší ako Škoda Octavia. Napriek tomu sľubuje automobilka bohatý vnútorný priestor porovnateľný s Kodiaqom.
Elektrická Škoda Enyaq sa priestorom vyrovná Kodiaqu

Nové elektrické SUV z dielne českej automobilky bude predstavené už o niekoľko týždňov. Teraz Škoda odhalila aspoň siluetu vozidla a prezradila niekoľko detailov o ňom. Enyaq iV je postavený na platforme MEB, určenej pre elektrické vozidlá koncernu. Na rovnakej platforme je postavený napríklad Volkswagen ID.3 a Cupra el-Born. Enyaq príde s pohonom zadných kolies, silnejšia verzia aj s pohonom všetkých kolies. Na výber budú tri kapacity batérie a až 5 výkonnostných stupňov. Na jedno nabitie prejde vozidlo podľa cyklu WLTP až 500 km. V tomto prípade hovoríme určite o verzii s najväčšou batériou. 

Veľkostne sa Enyaq zaradí pod Kodiaq, dokonca bude o niečo kratší ako Škoda Octavia. Napriek tomu sľubuje automobilka bohatý vnútorný priestor porovnateľný s Kodiaqom. Predstavenie nového modelu sa uskutoční 1. septembra a bude vyvrcholením osláv 125. výročia založenia automobilky. Dovtedy nám zrejme Škoda ukáže ďalšie detaily, minimálne v podobe skíc.

Tagy

Pokračovať v čítaní