Autosuv.sk

Novinky SUV

Elektrické BMW iX sa chystá na zimnú športovú sezónu

Propagácia nového mena nie je lacná záležitosť. Nový elektromobil sa dostane na viaceré významné zimné športové podujatia.
Elektrické BMW iX sa chystá na zimnú športovú sezónu

S novým názvom treba oboznámiť celý svet. Automobilka vám ho musí "dostať do hlavy" a spájajú sa s tým obrovské náklady. Aj preto výrobcovia neradi premenovávajú existujúce modely. Sú s tým spojené obrovské náklady a povesť vozidla musí byť veľmi zlá, aby sa s príchodom novej generácie menil jeho názov. Automobilky si radi pomáhajú aj použitím historických názvov, čoho veľmi dobrým príkladom bola ešte v nedávnej minulosti Škoda.

BMW iX na biatlone

O zviditeľnenie nového názvu pre nové elektrické SUV sa najnovšie snaží BMW. Najskôr na predstavenie pozvala známeho herca Christopha Waltza. Teraz masívne investuje do propagácie a fanúšikovia zimných športov budú mať nové BMW iX neustále na očiach. Moto Born Electric sa spolu s modelom iX bude túto zimu ukazovať na podujatiach BMW IBU Svetový pohár v biatlone, BMW IBSF Svetový pohár v boboch a skeletone a FIL Svetový pohár v sánkovaní.

BMW

Dojazd aj nad 600 km

Nové BMW iX bolo oficiálne predstavené v prvej polovici novembra. Okrem vysokého výkonu zdôrazňuje automobilka jeho ekologický rozmer. Pohonná jednotka sa v tomto prípade vyrába trvalo udržateľným spôsobom bez využívania nebezpečných surovín, známych ako vzácne zeminy. Na cestách sa zas iX predvedie viac ako slušným výkonom. Čísla zatiaľ vychádzajú len z interných meraní BMW, ale nie je dôvod neveriť, že elektromobil naozaj poskytne výkon 370 kW (500 k) a na 100 km/h zrýchli pod 5 sekúnd. Automobilka zrejme staví na batérie s rôznou kapacitou. Najväčšia z nich určite presiahne kapacitu 100 kWh a poskytne dojazd nad 600 km. BMW chce ohúriť aj rýchlym nabíjaním jednosmerným prúdom až do výkonu 200 kW.

Svojský interiér

BMW

Nové SUV bolo od začiatku vyvíjané ako elektromobil. Mnohí výrobcovia sa dnes elektrické vozidlá snažia dizajnom čo najviac priblížiť k autám so spaľovacím motorom. BMW iX je trochu extravagantnejšie a platí to najmä pri pohľade do interiéru a na palubnú dosku. Na nový volant aj celkový vzhľad si budeme musieť chvíľu zvykať. 

Tagy

Pokračovať v čítaní