Autosuv.sk

Novinky SUV

Elektrický Hyundai Kona dostal slovenskú cenovku

Na výber sú verzie s dvoma rôznymi kapacitami batérie. Dojazd sa v závislosti od verzie pohybuje od 305 do 484 km.
Elektrický Hyundai Kona dostal slovenskú cenovku

Nová elektrická Kona sa bude na Slovensku predávať s batériami s kapacitou 39,2 kWh a 64 kWh v dvoch úrovniach výbavy Electric a Electric+. Po odrátaní akciového bonusu začína cena vozidla na sume 33 990 eur. Za túto sumu získa zákazník vozidlo s bohatou výbavou, v ktorej nechýbajú napríklad predné a zadné LED svetlomety, head-up displej, vyhrievanie predných sedadiel a volantu či 10,25-palcový displej infotainmentu a prémiový audiosystém Krell.

Dve kapacity batérie

Nová Kona Electric je k dispozícii s batériou s kapacitou 39,2 kWh, ktorá ponúka výkon 100 kW (136 k) a dojazd na jedno nabitie do 305 km (WLTP), alebo 64 kWh s výkonom 150 kW (204 k) a dojazdom 484 km. Maximálny krútiaci moment je pri oboch verziách batérií rovnaký – 395 Nm.

Pri batérii s nižšou kapacitou je vozidlo k dispozícii od 33 990 eur, pri verzii s väčšou batériou začína cenovka na sume 40 990 eur. Za najvyššiu výbavu Electric+, ktorá je v ponuke len pre vozidlo s kapacitou batérie 64 kWh, si treba priplatiť 1 500 eur.

Asistenčné systémy

Elektrická Kona v oboch stupňoch výbavy ponúka celý rad bezpečnostných systémov a asistentov, ako napr. automatické prepínanie diaľkových svetiel, systém autonómneho núdzového brzdenia s detekciou vozidiel, chodcov a cyklistov, systém na udržanie vozidla v jazdnom pruhu, asistent sledovania dopravných značiek a maximálnej povolenej rýchlosti či Safety Pack, ktorý obsahuje asistent na monitorovanie mŕtveho uhla, asistent na upozornenie na vozidlá približujúce sa v priečnom smere pri cúvaní a varovný systém na bezpečné opustenie vozidla.

Nechýba ani svetelný a dažďový senzor, predné a zadné parkovacie senzory a zadná parkovacia kamera. Hyundai poskytuje na vozidlo 5-ročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Na batériu platí záruka 8 rokov, resp. do 160-tisíc kilometrov.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní