Autosuv.sk

Novinky SUV

Elektrický Jaguar I-Pace prešiel modernizáciou

Zmeny sú minimálne a technické parametre ostali nezmenené.
Elektrický Jaguar I-Pace prešiel modernizáciou

Elektrický Jaguar I-Pace poznáme už od roku 2018 a po vyše štyroch rokoch prišiel tradične čas na modernizáciu. Hneď na začiatku môžeme prezradiť, že Jaguar neprichádza s revolučnými novinkami.

Dizajnéri pripravili len kozmetické úpravy vzhľadu. Zmenená je predná maska v sivom lakovaní a rovnaký farebný odtieň majú kryty pri otvoroch na nasávanie vzduchu vpredu. Spodná časť vozidla vrátane prahov dverí a zadného difúzora je po novom lakovaná rovnako ako vozidlo.

Na aute by sme mohli nájsť ešte niekoľko nových detailov, ako je nové čierno-strieborné logo Jaguar. Vo vnútri sme sa žiadnych noviniek nedočkali. Elektrický I-Pace sa spolieha na infotainment Pivi Pro s bezdrôtovým pripojením Apple CarPlay a rovnako bezdrôtovým spojením Android Auto. Súčasťou systému je aj hlasové ovládanie Amazon Alexa.

Tak ako predtým sa o pohon starajú dva elektromotory so systémovým výkonom 295 kW a s krútiacim momentom 696 Nm. Vďaka nim zrýchli Jaguar na 100 km/h v priebehu 4,8 s. Nezmenená ostala aj batéria s kapacitou 90 kWh a dojazd 470 km (WLTP).

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní