Autosuv.sk

Novinky SUV

Elektrický Mercedes EQA dostal pohon všetkých kolies

Mercedes rozširuje ponuku elektromobilu EQA o dve verzie s pohonom všetkých kolies.
Elektrický Mercedes EQA dostal pohon všetkých kolies

Mercedes eviduje od februára viac ako 20 000 objednávok na svoj elektrický model EQA. Teraz ho rozšíri o dve nové verzie EQA 300 4Matic a EQA 350 4Matic s pohonom všetkých kolies. Slabší model disponuje výkonom 168 kW, silnejší výkonom až 215 kW. Dojazd sa podľa meracieho cyklu WLTP pohybuje od 409 do 432 km. Neskôr pribudne v ponuke aj verzia s dlhším dojazdom.

EQA je vstupom do sveta plne-elektrických automobilov od značky Mercedes-EQ. Po modeli EQA 250 s výkonom 140 kW a náhonom na predné kolesá tak konečne prichádzajú na trh aj verzie s pohonom všetkých kolies.

Cena slabšieho variantu začína od 56 016 eur, za silnejší model si Mercedes vypýta minimálne 58 716 eur. V cene je zahrnutá aj služba Mercedes me Charge na jeden rok. Pre európskych zákazníkov služby Mercedes me Charge bude počas tohto obdobia zelené nabíjanie na všetkých verejných nabíjacích miestach bez príplatku. Zákazníci so záujmom o oba varianty s náhonom na všetky kolesá môžu tak ako pri EQA 250 navyše využívať európsku sieť rýchlonabíjacích staníc Ionity jeden rok od aktivácie za uvádzaciu cenu 0,29 centa za kWh.

Do sériovej výbavy EQA 300 4Matic a 350 4 Matic patria výkonné LED svetlomety s adaptívnym asistentom diaľkového svetla, zadné výklopné dvere EASY-PACK s elektrickým ovládaním otvárania a zatvárania, 18-palcové disky z ľahkej zliatiny, náladové osvetlenie so 64 farbami, držiak na dva poháre, komfortné sedadlá s bedrovou opierkou nastaviteľnou v štyroch smeroch, cúvacia kamera či kožený multifunkčný športový volant. 

Tagy

Pokračovať v čítaní