Autosuv.sk

Novinky SUV

Elektrický Mercedes G dostane kremíkovú batériu pre dlhší dojazd

Nová batéria s kremíkovou anódou má o 20 až 40 % vyššiu energetickú hustotu. V roku 2025 ju využije elektrický Mercedes G, konkrétne verzia s predĺženým dojazdom.
Elektrický Mercedes G dostane kremíkovú batériu pre dlhší dojazd

Mercedes spolupracuje so spoločnosťou Sila od roku 2019 na vývoji nových pokročilých batérií pre budúce elektromobily. Výsledkom spolupráce je batéria s kremíkovou anódou s vysokou energetickou hustotou.

Nová technológia umožňuje zvýšiť energetickú hustotu o 20 až 40 % na hodnotu viac ako 800 Wh/l. Rovnako veľká batéria tak poskytne výrazne vyššiu kapacitu. Prvým oficiálne potvrdeným modelom, ktorý túto technológiu využije, bude elektrický Mercedes Triedy G. Pôjde o verziu s predĺženým dojazdom a podľa plánov by batériu s novou technológiou mal začať využívať v roku 2025.

Spoločnosť Sila bude batérie vyrábať vo svojom závode v americkom štáte Washington a využívať pritom bude výlučne obnoviteľné zdroje energie. "Sila prešla dlhú cestu, odkedy sme v roku 2019 nadviazali naše strategické partnerstvo. Dokazuje svoju schopnosť nielen poskytovať vedecké inovácie na najvyššej úrovni, ale aj schopnosť vyrábať vysokokvalitný materiál," povedal Markus Schäfer, člen predstavenstva Mercedes-Benz Group AG.

"Poskytovanie takejto vysokej energetickej hustoty skutočne mení pravidlá hry a umožňuje nám uvažovať úplne novými smermi pri vývoji budúcich elektromobilov," dodal Schäfer. Mercedes ani Sila neprezradili ďalšie podrobnosti o budúcej batérii. Nepoznáme teda hmotnosť, kapacitu ani rýchlosť nabíjania.

Tagy

Pokračovať v čítaní