Autosuv.sk

Novinky SUV

Elektrický Smart sa ukazuje na patentových obrázkoch

Vzhľad sériového modelu sa od konceptu veľmi neodlíši. Smart bude dlhý ako Golf, ponúkne dlhší rázvor náprav a bude vyšší ako priemerný crossover.
Elektrický Smart sa ukazuje na patentových obrázkoch

Značka Smart predviedla na autosalóne IAA v Mníchove Concept #1, ktorý predznamenáva príchod nového elektrického crossoveru. Teraz sa nám sériový nástupca odhaľuje na patentových obrázkoch. Podobnosť s konceptom je vysoká. Mierne sa zmenil predný nárazník, kde pribudli otvory pre nasávanie vzduchu, miesto pre EČV, malá kamera a radar. Sériové vozidlo dostane na rozdiel od konceptu funkčnú otvárateľnú kapotu. Zachovaná ostáva silueta vozidla, "plávajúca strecha" a veľké strešné okno.

Concept #1

Elektromobil je vyvíjaný v spolupráci s automobilkou Geely, a preto niet pochýb, že dostane platformu SEA, ktorú využíva napríklad aj Volvo (Volvo je dcérskou značkou automobilky Geely). Platforma umožňuje využitie až trojice elektromotorov a dojazd prekračujúci hranicu 500 km. Kapacita batérie sa môže pohybovať od 58 do 100 kWh. Smart by teda mohol prísť na trh v jednomotorovej aj dvojmotorovej verzii s pohonom všetkých kolies.

Nový crossover sa výrazne odlíši od modelov značky Smart, ktoré sme mohli poznať doteraz. Naznačuje to dizajnom, ale napríklad aj veľkosťou. Nový Smart sa dĺžkou vyrovná Volkswagenu Golf, bude mať pre elektromobily typický dlhý rázvor náprav a s výškou 1 698 mm (vychádzame z údajov Concept #1) bude patriť medzi vyššie crossovery.

Concept #1

Interiér konceptu, predstaveného v Mníchove, sa vyznačoval rovnou podlahou a vznášajúcim sa stredovým tunelom. Zaujal aj 12,8-palcovým displejom - toto všetko by mal zdediť aj sériový nástupca. To už neplatí pri pohľade na počet sedadiel. Elektrický crossover ponúkne päť miest na sedenie. Predstavený by mohol byť niekedy v druhej polovici budúceho roka.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní