Autosuv.sk

Novinky SUV

Elektromobil MG ZS dostal väčšie batérie. Poznáme európske ceny

Značka MG zatiaľ nemá na Slovensku zastúpenie, najbližšie sa jej modely predávajú v susednom Rakúsku.
Elektromobil MG ZS dostal väčšie batérie. Poznáme európske ceny

Britská značka MG je u nás známa skôr kvôli svojej histórii. Veď dnes nemá na Slovensku oficiálne zastúpenie. Momentálne je vlastnená čínskou automobilkou Saic Motor a postupne rozširuje svoje pôsobenie v Európe. Svoje zastúpenie má v 16 európskych krajinách a plánuje roširovanie aj na ďalšie trhy v Európe. Najbližšie k nám je v susednom Rakúsku, a aj tam prišla len tento rok. Jedným z ťahákov v jej ponuke je elektromobil ZS EV, ktorý práve prešiel výraznješou modernizáciou.

Najvýraznejšia zmena sa dotýka batérií a dojazdu. Po novom sa ZS môže spoľahnúť na jednu z dvoch batérií s kapacitou 50,3 kWh alebo 70 kWh. Pred modernizáciou disponoval batériou s kapacitou 44,5 kWh.

Namiesto dojazdu 263 km teraz zvládne podľa meracieho cyklu WLTP prejsť na jedno nabitie 320 km, alebo až 440 km pri použití batérie s vyššou kapacitou. Rýchlonabíjanie na 80 % kapacity zaberie modelu s dlhším dojazdom 42 minút. Platí to pri použití nabíjačky s výkonom aspoň 100 kW.

Výkon motora je 150 kW a maximálny krútiaci moment 280 Nm. Pre lepšiu predstavu o veľkosti by sme mohli ZS EV zaradiť napríklad niekde medzi Seaty Arona a Ateca.

Vo vnútri sa ZS môže pochváliť novým infotainmentom MG iSmart a 10,1-palcovou obrazovkou s vylepšenou grafikou. Samozrejmosťou už je aj prepojenie s telefónom a možnosť na diaľku kontrolovať stav nabitia a ovládať klimatizáciu. Prístrojový panel je plne digitálny a nechýba ani možnosť bezdrôtového nabíjania telefónu.

S predajom modernizovaného modelu ZS sa v Európe začne na prelome októbra a novembra. Cena verzie s menším dojazdom štartuje od 30 990 eur. Za väčšiu batériu si treba priplatiť ďalších 4 000 eur. Ceny sa môžu v jednotlivých krajinách mierne odlišovať podľa výšky daňového zaťaženia.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní