Autosuv.sk

Novinky SUV

Európsky Nissan X-Trail spoznáme v septembri

Japonská a európska verzia modelu X-Trail sa v minulosti líšila dizajnom.
Európsky Nissan X-Trail spoznáme v septembri Nissan X-Trail (japonská verzia)

Novú generáciu Nissanu X-Trail sme už videli, japonský výrobca ukázal verziu (na fotkách), určenú pre domáci trh. Nepochybujeme o tom, že s plánovanou európskou verziou bude mať veľa spoločného. Podľa skúseností však nemusí byť úplne totožný.

V minulosti sa napríklad japonská a európska verzia odlišovala dizajnom prednej aj zadnej časti. Rozdiel určite nebude v pohone. Japonský X-Trail sa totiž spolieha na pohonnú jednotku e-Power, poznáme ju už z modelu Qashqai.

Za názvom e-Power sa skrýva hybrid, ktorý sa spolieha na benzínový trojvalcový motor s objemom 1,5 l, ktorý slúži len na výrobu elektrickej energie. Zaujímavosťou je variabilný kompresný pomer. Zmena kompresného pomeru sa pohybuje medzi 8:1 a 14:1. Dosahuje sa to pohybom aktuátora, ktorý mení dĺžku zdvihu piestu podľa potreby výkonu.

Nissan X-Trail - japonská verzia

Počas fázy jazdy s nízkou spotrebou energie – ako je konštantná rýchlosť s dobrým stavom nabitia batérie – bude kompresný pomer vyšší, čo optimalizuje spotrebu a emisie. Pri vysokých požiadavkách na energiu, na nabíjanie batérie alebo napájanie priamo do motora, sa aktivuje nižší kompresný pomer, čím sa maximalizuje výkon motora.

Kolesá bude poháňať elektromotor, ktorého výkon nepoznáme. V modeli Qashqai ponúka 140 kW. Premiéra európskeho modelu sa uskutoční 6. septembra 2022.

Tagy

Pokračovať v čítaní